Skocz do zawartości

Szrpanie na benzynie, opóźnione przyśpieszanie.


Gość duchwg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość duchwg

Witam wszystkich! :)

Ostatnio w moim Oplu otwarłem maskę i zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie:

 

post-19192-0-88431000-1304412815_thumb.jpg

 

Możecie mi powiedzieć cóż to jest?? I czy powinno to być ze Sobą połączone? xD

 

Czy może to być przyczyną tego że samochód jeżdżąc na benzynie szarpie? (i to dosyć mocno) A gdy docisnę mu gazu podczas jazdy, to przez 3-4 sekundy nic się nie dzieje, po tym czasie obroty lekka opadają (przeważnie o jedna kreskę na obrotomierzu) i dopiero wtedy idą w górę i auto przyśpiesza. Niepokoi mnie to, bo na LPG nic takiego mi się nie dzieje :/ I ogólnie spotykam się pierwszy raz z takim czymś.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację LPG? Od kiedy masz to auto? Od kiedy to się dzieje? Kiedy byleś ostatni raz na regulacji LPG (czy w ogóle kiedyś byłeś)?

PS

Odłącz sobie akumulator na kilka minut i auto na PB wróci do normalności :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość duchwg

A więc tak co do instalacji gazowej to składa się ona z (znalazłem to w dokumentach):

 

post-19192-0-61254500-1304702378_thumb.jpg

 

Samochód na benzynie zachowuje się tak od dłuższego czasu. Regulacja gazu była robiona przy zakładaniu.

A jeszcze dosyć niedawno samochód stał kilka godzin bez akumulatora, który był na ładowaniu i jak podłączyłem go z powrotem do samochodu to nic się nie zmieniło w szarpaniu na benzynie xD

No i ten samochód posiadam od początku tego roku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kucharz91

witam panowie mam prawie identyczny problem z silnikiem 1.6 C16NZ na postoju gdy gwałtownie wciśniemy pedał przyspieszenia auto dusi się i najczęściej zgaśnie jeśli nie odpuszcze ( wystepuje to tylko na benzynie zalozna jest tez instalacja stag L+) HELP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość djrobson87

ja miałem podobnie z tym że w nieco innym silniku

 

Sprawdźcie świece przewody czy nie iskrzą ale przewody mogą też się przegrzewać jak są słabej jakości

 

i tutaj bonus ode mnie też nie mogłem przez rok dojść co jest u mnie z szarpaniem jeździłem do różnych fachmanów i każdy rozkładał ręce wymieniłem świece przewody filtr powietrza paliwa a przyczyna była taka że komputer nie dostawał sygnału od przepustnicy...było dobrze przez jakiś fakt faktem znów troszkę szarpie nie mam czasu się tym zająć ale wiem gdzie szukać i co jest przyczyną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie przewody bo na LPG mial by tak samo a nawet gorzej bo LPG jest bardziej czuly,ale dla swietego spokoju mozesz sprawdzic swiece i kable,u mnie tak szarpalo ale na Pb i LPG,przyczyna byla NOWA wadliwa swieca bosch (ktore wszyscy znajomi odradzaja do LPG) jak na razie najlepiej spisuja sie polecane swiece NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności