Skocz do zawartości

Brak cheka to auto nie zapala...i nie mozna odczytac błędów


Gość dodoH

Rekomendowane odpowiedzi

po przejechaniu rano kilku kilometrów i po postoju po 5min po zapaleniu samochodu ruszyłem zaswieciła sie chek agonia .Na zapalonej chek ujechałem ok 150m zatrzymałem sie i chciałem ponownie zgasic silnik i uruchomic ale nic z tego/nie pokazywała sie lampka chek/,po odczekaniu kilku min lampka chek sie pokazała i samochod zapalił i pojechałe sobie tak ok 5km.Po ok 30min postoju po przekreceniu kluczyka znowu sie chek na chwile nie pojawiał i auta nie dało sie uruchomic po opukaniu wszystkich złaczy chek sie pojawił i zapaliłem i w droge do domciu po kilku metrach chek zapalił sie na stale i na nim dojechałem ok 6km do domu na właczonych wentylatorach bo mam dwa.Po zgaszeniu auta juz chek sie nie pojawiał na te kontrolna chwile i auta sie nie da uruchomic,a poniewaz nie ma czek po właczeniu zapłonu nie mozna tez zczytac błedów.I kółeczko sie zamyka.Auto całkiem ostudzone po przekreceniu kluczyka cheka nie widac i za kazdym razem właczaja sie wentylatory i swieci lampka chłodzenia.

Co moze tym razem byc przyczyną??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bledy chcesz odczytac ??

jak na zworke to i tak to sie nie uda w tym silniku co masz w podpisie

 

sprawdz masy i polaczenie komputera

no i jego okablowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym rzecz że chyba przez brak tego cheka po właczeniu zapłonu program nie może połaczyc sie ze sterownikiem.No i dziwne ze po właczeniu zapłonu chek nawet sie nie pokaze a lampka chłodzenia normalnie po chwili gasnie,ale zaraz sie włacza na stałe i właczaja sie dwa wentylatory.Czyli gdzies dostaja zasilanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz co napisalem ??

kable do komputera silnika

on nie ma nic do czujnika od lampki chlodzenia

jak i do wentylatorow

maja zasilanie z innych wtyczek

nie masz polaczenia z kompem silnika zwanym ECU

i tam szukaj problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam...i szukam.Mimo wszystko uwazam ze te właczanie sie wentylatorów swiadczy o przerwie w instalacji i prad na wentyle płynie inna drogą.Sprawdzam wszystkie wtyczki.Bo troche to dziwne ze wczoraj przyjechałem chodził raczej normalnie tyle ze w towarzystwie cheka a po zgaszeniu mogiła.Szkoda ze jak chodził ni e podłaczyłem pod komputer.Ale kto mógł przypuszczac ze tak bedzie.Pozatym moj tech nie widzi sterowników na innych pinach tez./Bo nie działa chek agonia/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

check silnika i jego komp nie ma nic do np poduszek i absu

ja od czytywalem ich bledy a nie bylo ECU w aucie

sa dwie mozliwosci

brak napiecia masy przy kompie silnika

ogolnie bajzel w elektryce zasniedziale wtyczki itd itp

albo uwalony sterownik silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej nic nie widac.Mówisz ze czek odnosi sie tylko do sterownika na pompie,a swieci sie przy egr swiecach wiec moze brak jego sciezki otwartej uniemozliwia mnie sprawdzenie innych sterowników chłodzenia abs elektryki bo on nie otwiera dostepu.A co myslisz o tym właczaniu sie tych wentylatorów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam...tylko mam coraz mniej wiara ze to sie dobrze skonczy...nie odpowiedziałes co myslisz o tych mojich właczajacych sie wentylatorach.A dopóki nie bedzie sygału przy zapłonie cheku, interfejs nie połaczy sie z zadnym modułem.A ECU mam tak umiejscowione ze aby sie do niego dostac trzeba rozebrac lewy przód.A to juz nie wesoło.Fajnie jak przyjazna dusza /co prawda uzbrojona/ pomaga myslec i szukac.Dzieki i miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności