Skocz do zawartości

Problem z przednimi tarczami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Kupiłem sobie astrę f, 96 r, 1.6 8v, sedan. Pierwszy raz w tym aucie muszę wymienić tarcze hamulcowe przednie wraz z klockami hamulcowymi. z piasty kół ściągnąłem oryginalne tarcze wentylowane marki GM. Tarcze te były nałożone ciasno na piastę koła. Jakie było moje zdziwienie zdziwienie kiedy okazało się, że każda tarcza różnych marek (mikoda, trw...) , była za ciasna, że nie było sposobu nałożenia jej na piastę, albo była za luźna tak, że wyczuwało się duże luzy promieniowe. teraz zastanawiam się, gdybym dał samochód do mechanika to wymieniłby mi te tarcze z dużym luzem promieniowym i nie przejmował by się biciem promieniowym( cząstkowym koła) większym niż 1 mm? raczej mechanik by nie roztaczał tarcz na średnicę piasty gdyż zapewne w takich warsztatach nie ma tokarek.

Proszę o poradę jakie tarcze zamontować???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co za tarcze kupowales i gdzie

ja do tej pory nie spotkalem sie z takim problemem w zadnym oplu a robilem ich juz sporo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasta była dokładnie wyczyszczona a nawet trochę popiłowałem na obwodzie przy obracającej się piaście, ale to nie dało żadnych efektów dla ciasnych tarcz. może mi oferowali tarcze nie do tego modelu??? a byłem w focie, ic, w małym sklepiku z częściami a także w serwisie. niestety albo zbyt luźne albo za ciasne:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie kumam jak moga byc za ciasne

za luzne owszem ale jak docisniesz i wkrecisz srube ustalajaca

to powinno byc dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak samo myslałem, że jak przykręcę śrubę ustalającą to wszystko będzie ok, ale jest to tylko śruba ustalająca otwory tarczy względem otworów piasty i przy nagłym ostrym hamowaniu tarcza o średnicy wew. większej niż średnica zew. piasty zawsze się będzie przemieszczać promieniowo bo śruba ustalająca jest tylko jedna a na dodatek jest ona nie pasowana. Przy każdym takim przemieszczeniu promieniowym tarczy będzie się zmieniać bicie cząstkowe koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Co to za teorie?

 

Skoro otwór ustalający jest niepasowny, to może piasta jest jakaś rzeźbiona z innego modelu (sprawdziłeś na 2kołach?), poza tym ten otworek to tylko sztuka i nie w każdym aucie je znajdziesz.

Sama tarcza i tak skręcona jest w całości szpilkami, a prędzej doczekasz się przy mocnym hamowaniu obrócenia opony na feldze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teorie oparte na moim wykonywanym zawodem.

 

auto było kupione w salonie w 1996. znam dokładnie sprzedawca tego auta. auto nie miało nigdy wypadku ani nie miało żadnego remontu a skoro tarcze są jeszcze oryginalne i dokładnie pasują z pasowaniem prawie na 0 to uważam że autem jest wszystko ok.

 

wiem, że cała tarcza jest skręcona szpilkami ale to są tylko szpilki do przykręcania koła a nie do centrowania tarczy.może prędzej wjadę w dziurę na drodze niż będę miał nagłe hamowanie a wtedy na bank promieniowe przesunięcie tarczy względem piasty.

 

mam wrażenie, że mechanik, który by mi wymieniał tarcze by się tym problemem nie przejmował i założył mi tarcze takie jakie są dostępne w sklepie. a potem tylko ja bym się zastanawiał dlaczego jest bicie na kole.

 

ps. dzisiaj w sklepie oglądałem kolejne tarcze i jedna tarcza ma średnicę wew. większą od drugiej o prawie 0.3 mm, tak że jedna byłaby luźna a drugą bym nie założył. :(:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności