Skocz do zawartości

Podejrzane szarpanie w Astrze 1.7 DTI ISUZU


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Mam problem z szarpaniem auta, który pojawia się bardzo rzadko, aczkolwiek coraz częściej.

Przykładowa sytuacja: rozpędzam auto, jestem na III biegu, ciągnę do 4000 obr/min, wkładam IV bieg, wciskam gaz prawie do końca i w tym momencie pojawiają się 2 krótkie, mocne szarpnięcia. Uczucie jakby paliwa brakowało, czy coś w tym stylu.

 

To co łączy szarapania to prędkość ok. 50-80 km/h, zawsze po włożeniu kolejnego biegu i wciśnięciu gazu prawie do deski.

 

Co to może być? Jakiej części w silniku mam się przyjrzeć i na jakie ewentualne koszty się szykować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w Asterixie F 1.7 td... fachowcy mówią, ze to sprzęgiełko... niestety nie da sie ponoć regulować, bo to hydraulika, czy coś w tym stylu... ;)

 

Wstępny koszt (graty i robocizna) około 700 zeta... :D

 

Nie wiem jak uCiebie, jeżeli to to o czym piszę...

 

A gdy jedziesz spokojnie na 2, 3, 4, to przy wiekszych obrotach tez pojawia Ci się szarpanie???

 

Pozdro

 

:brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam te same objawy miałem wymieniłem kopletne sprzegło i dalej szarpało autem za drugim razom pojechałem wymienić filtr paliwa oczywiście astra TD kombi silnik oplowski i jak rekom odjoł szarpanie przestało i dostał kopa ale po miesiacu znów zaczło szarpać i prawdo podobnie bedzie coś związane z zatykaniem sie filtra lub jakiś wprzewodów takie jesty moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, że ja też wymieniałem filtr paliwa i to dziwactwo nie ustapiło... :brawo:

 

Może rzeczywiście cos z tymi przewodami... :D choć nie wiem... narazie nie mam kasy na nowe sprzegiełko, toteż jeżdżę, aż mi sie rozleci... :brawo: W końxcu nie jest to takie uciążliwe ;) jakoś udaje mi się umiejętnie manewrować pedałkiem sprzęgła, ale jak ktoś inny wejdzie, to ma niezłą jazdę... od razu pyta, co sie dzieje...

 

(silniczek też mam oplowski)

 

Pozdro

 

:brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę na 2,3,4 spokojnie to raczej nie szarpie. Tylko przy śmiałym przyśpieszaniu. Trochę mnie dziwi, że to sprzęgło, bo z nim nie mam problemu - czysto i lekko chodzi. A filtr paliwa wymieniałem niedawno, ale nie spuściłem wody ze zbiorniczka. Może tak być, że woda siedzi mi w zbiorniczku filtru paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe...choć znawcą nie jestem...

 

Jeśli mówisz, że sprzegiełko jest cacy, to musisz szukać dobrego magika... :brawo: , bo jak ci zaczną fachowcy rozbebeszać wszystko i wszedzie wymieniać, co im pod rękę podejdzie... :D ,to wywalą Ci pół samochodu...a problem nie zniknie ;)

 

Nie wiem jak Ci pomóc... :brawo:

 

Pytaj...szukaj...

 

Pozdrowionka

 

:brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam jeśli to silnik isuzu 1.7 to powodem szarpania jest uszkodzony sterownik pompy znajdujący się na tylniej części bloku silnika, jest to standartowy problem i ja takie komputery regeneruje w serwisie jest to koszt ok 3500pln :) plus wymiana i diagnostyka i takie tam, jak się zdecydujesz to dzwoń 505 547 199 robie po 4takie tygodniowo bo mam części i wszyscy są zadowoleni, szczególnie z ceny :cry: pzdr Krystian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Wągrowcu naprawiają za 500 zł. Mój znajomy miał to ostatnio wysłał przysłali zamontował i jezdzi. Gwarancji dają 3 miesiace . Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Wrz 09, 2007 22:38 ]

kilka linków:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=230513412

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=230842842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności