Skocz do zawartości

klimatyzacja brak reakcji


Gość matekogon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matekogon

Witam wszystkich i przechodzę do setna nie mogę uruchomić klimatyzacji w opel astra H 2004. Myślałem że nie mam czynnika pojechałem do gości od klimy uzupełnili (oczywiście wcześniej sprawdzali mi azotem i tym kombajnem szczelność i wszystko ok więc mi ją napełnili)klimy nadal nie mogłem odpalić więc kupiłem op-com i go podłączyłem aby zobaczyć czy sa jakieś błędy i wszystko jest ok. I teraz potrzebuje waszej pomocy żeby znaleźć przyczynę.

1 sprawdziłem bezpieczniki dla pewności są dwa z przodu w komorze silnika i dwa w bagażniku i są ok , może ktoś potwierdzić ich ilość i miejsce

2 sprawdziłem przekaźniki są dwa w komorze silnika i są ok

3.mierzyłem napięcie na sprężarce jest 7V mało

4 z op coma odczytałem ciśnienie jest 770kPa = 7,7bar jedno co mnie zastanawia to podłączyłem sprężarkę na krótko i to ciśnienie się nie zmieniło czy to normalne?opór cewki w sprężarce 12 ohm

5.wszystko co jest związane z załączaniem klimatyzacji w op-comie pokazuje że jest aktywne a klima nie działa

6.jeszcze mnie zastanawia taka informacja z op com że w ustawieniach silnika miałem klimatyzację ustawioną bez sprzęgła a w module klimatyzacji była z sprzęgłem i teraz jak rozpoznać która to sprężarka? zmieniałem ta konfigurację i nie pomogło.

7 Nie załącza się wentylator na chłodnicy klimatyzacji

Dodam że to jest klimatyzacja elektroniczna. Czy możecie poradzić co sprawdzić jeszcze ,gdzie szukać problemu

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Co prawda mam klimę manualną, ale może będę w stanie pomóc.Po pierwsze uzupełnij swój profil.Jaki typ silnika?Klima w pełni elektroniczna(tzw.klimatronik) czy automatyczna(pokrętło regulacji temperatury wyskalowane w stopniach)?

ad.4 napięcie zdecydowanie za małe jeżeli jest to sprężarka ze sprzęgłem.Mierzyłeś przy wypiętej wtyczce ze sprężarki?

ad.5 przy pracującej sprężarce ciśnienie powinno wzrosnąć.

ad.6 nie wiem jak to rozpoznać.Ja mam u siebie ze sprzęgłem.

ad.7 wentylator się załączy dopiero jak wzrośnie ciśnienie w układzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matekogon

O ktoś się zlitował i mi pomorze a więc autko Astra H 2004 silnik 1.7 Z17DTL

Musze dodać kilka informacji które zdążyłem wyczytać na forach sprężarkę która posiadam to sprężarka z elektrozaworem bez sprzęgła bo przewody idą do tylnej części kompresora nie do koła pasowego. Posiadam klimatyzację elektroniczną klimatronik.

Kolejna sprawa jak zerknąłem do bezpieczników w komorze silnikowej to zauważyłem że brakuje mi przekaźnika i 2 bezpieczników więc je nabyłem i założyłem.Ale ze schematu elektrycznego wywnioskowałem że te elementy sa do klimatyzacji z sprzęgłem a klima z elektrozaworem jest sterowana z modułu czy moze ktoś to potwierdzić?

Kolejna sprawa podłączyłem op-coma i miałem ustawione w module silnika że mam sprężarkę z sprzęgłem a w module klimy bez sprzęgła więc biorąc na logikę zmieniłem wszystko na bez sprzęgła i nadal nie widze efektów czy może ktoś podać jak powinno być ustawione

I chyba ostatnie informacja w op-comie wyświetla mi się w module klimatyzacji temperatura zewnętrzna i jest 0 czy ta klimatyzacja posiada swój czujnik temperatury zewnętrznej jeśli tak to gdzie bo ten co jest w zderzaku zamontowany od temp zewnętrznej jest sprawny bo mi wyświetla normalnie temperaturę na wyświetlaczu

 

Napięcie mierzyłem na wypiętej wtyczce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Nie wiem czy sprężarka z elektrozaworem jest tak samo sterowana jak ze sprzęgłem, bo w TIS nie ma rozróżnienia.Jeżeli tak samo to musi być napięcie 12V podawane na elektrozawór.Czujników jest kilka.Na pewno powinien być przy podszybiu z przodu, ale są też mierzące temperaturę powietrza u podnóży, z kratek konsoli przedniej.Wiem,że w klimie elektronicznej w ustawieniach można włączyć tryb ECO sprawdź czy nie masz go włączonego,bo wtedy kompresor się nie włączy i nie będzie chłodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matekogon

Na podszybiu działa bo pokazuje nasłonecznienie i są tam jakieś wartości w wylocie powietrza na nogi też działają czujniki bo pokazują temperaturę jedynie 0 stopni pokazuje czujnik temperatury zewnętrznej w module klimatyzacji ale na wyświetlaczu mam normalnie pokazywaną temperaturę

 

 

Koledzy jeśli jest ktoś w posiadaniu op-coma mógł by wrzucić odczyt z bloków pomiarowych modułu klimatyzacji oczywiście dotyczy się osób z elektroniczną klimatyzacją i z astrą H 2004 i najlepiej żeby posiadali kompresor bez sprzęgła

 

 

I jeszcze jedno pytanie skierowane do wszystkich posiadaczy astry H 2004 z sprężarką bez sprzęgła, koło pasowe które jest tam zamontowane ma na środku śrubę czy ona powinna się obracać czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Na podszybiu działa bo pokazuje nasłonecznienie i są tam jakieś wartości w wylocie powietrza na nogi też działają czujniki bo pokazują temperaturę jedynie 0 stopni pokazuje czujnik temperatury zewnętrznej w module klimatyzacji ale na wyświetlaczu mam normalnie pokazywaną temperaturę

Według schematów w klimatyzacji elektronicznej ECC sterowanie sprężarki odbywa się bezpośrednio ze sterownika klimatyzacji, nie ma po drodze żadnych przekaźników.Do sterownika jest podłączonych sporo czujników, ale z którego jest pobierana temp.zewnętrzna to nie wiem,żaden mi nie pasuje.Jeżeli czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje 0, to może tu jest problem,bo podobno poniżej 6 stopni klima się nie załącza.

A co z tym trybem ECO,sprawdzałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matekogon

Witam i dziękuje za informację jakie mi doradziliście. Problem z moją klimatyzacją został rozwiązany. A więc kilka informacji dla osób posiadający podobny problem. W mojej astrze jest sprężarka bez sprzęgłowa więc w skrzyni z bezpiecznikami w komorze silnika nie musi być przekaźnik K8_x125 i bezpiecznik nr 20 bo tak jak kolega napisał jest sterowana prosto z sterownika ECC poprzez elektrozawór znajdujący się w sprężarce. Jeśli ktoś posiada op-com hobbistycznie a ma problem z klimatyzacją niech sobie sprawdzi czy w module ECC i module silnika ma ustawione sprężarka bez sprzęgła ja miałem zmienione i to jeden problem. Drugim i głównym problemem dlaczego nie działała mi klimatyzacja to zerwany wieloklin na kole pasowym. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się że jest wszystko w porządku bo całe koło pasowe się kręciło ale po środku tego koła jest śruba i ona stała w miejscu i to jest właśnie wskaźnik zerwania wieloklina i to był główny problem.

Dodam że myślałem że muszę wymienić koło pasowe albo sprężarkę ( bo myślałem że zerwało wieloklin z powodu zatarcia sprężarki ale mogłem śrubą po środku koła obracać swobodnie i bez oporów. Wniosek sprężarka prawdopodobnie nie zatarta). Więc w szczelinę między śrubę a koło pasowe włożyłem podkładkę sprężynującą i śruba się kręci sprężarka ożyła. Teraz delektuję się chłodem w samochodzie w te upalne dni

 

Dodam że w op-comie w module ECC temp. zewnętrzna jest nadal 0 a klima śmiga

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super,że sobie poradziłeś i dzięki za informację o przyczynie niedziałania klimy.Z pewnością przyda się innym.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Mam podobny problem z klimatyzacja, dodam że pojawił się po wymianie sprężarki... Moje pytanie jest odnośnie OP-COM, gdzie i za jaką kwotę kupił Pan OP-COM???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam podobny problem z klimatyzacja, dodam że pojawił się po wymianie sprężarki... Moje pytanie jest odnośnie OP-COM, gdzie i za jaką kwotę kupił Pan OP-COM???

 

Pozdrawiam

Zerknij na stronę "focalprice" i wpisz w wyszukiwarkę "op com",obecna cena 27,80 $. Musisz się liczyć z tym, że może przyjść uszkodzony i trzeba będzie reklamować, ja tak miałem.

Edytowane przez adamura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności