Skocz do zawartości

problem z radiem po czyszczeniu nawiewow


Gość rubinius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rubinius

nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni wpadlem na pomysl odswiezenia nawiewow w swojej astrze.

pianka dostala sie do radia, ktore przestalo grac. po wyschnieciu niby wszystko jest w porzadku, radio znow odbiera, plyty odtwarza, ale czasami podczas zmiany stacji lub wlaczeniu radia daje o sobie znac taki dzwiek jak przy wlaczaniu wzmacniacza.

radio nie ma tez podswietlania gdy jest wylaczone (gdy wlaczone jest ok). nie sa to problemy przez ktore nie mozna zyc, jednak chcialbym doprowadzic to radio (cd 30) do stanu jak najblizszego przed tym nieszczesnym czyszczeniem.

co polecicie? moze jakiegos fachowca z krakowa lub okolic?

z gory dzieki za wszelka pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

dodam, że jeśli masz trochę zdolności manualnych, możesz spróbować sam oczyścić elementy radia i "popłukać" płytę główną w alkoholu 96%.

w takim i TYLKO takim :P

Jeśli nic nie da (a na 80% pomoże, o ile jakiś scalak nie umarł), pozostaje oddać komuś kumatemu na ultradźwięki(odnośnie powyższego linku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

Powiem Ci tak, nie używałem żadnych preparatów przystosowanych do czyszczenia, z dwóch powodów:

-> na mojej 'wiosce' nie było takich sklepów, teraz co innego, ale nie miałem takiej potrzeby

-> miałem dostęp do alkoholu 96% :) (nie, nie jestem alkoholikiem :P )

tylko ważne, żeby był spożywczy, w sensie "nieskażony" żeby po odparowaniu nie zostawiał białego nalotu.

Alternatywą alkoholową jest: http://www.agawa.pl/opis/izopropanol/, ale nie używałem, wiec nie wiem...

 

Czyściłem nim 3 komórki po zalaniu. plastikowe naczynie z serii Curver, wibra od nokii przyklejona i czadu :P

dwie wstały od razu po wyschnięciu (muszą leżeć na papierze, broń boże piekarniku czy kaloryfer)

3cia niestety nie wstała, jak się później okazało padł układ zasilania(ładowania) baterii - Siemens M55 - pamiętam. moja pierwsza porażka :( Nie mogłem go wymienić, gdyż miałem tylko lutownicę transformatorową, a ta bźdźągwa od ładowania była wymiarów obecnych tranzystorów SMD...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rubinius

bede staral sie kogos znalezc z ta ultradzwiekowa wanienka, powinno pomoc.

a moze ktos ma info, gdzie w krakowie mozna z tym podjechac?

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności