Skocz do zawartości

Konsola środkowa opel omega


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin20

Witam Wszystkich Klubowiczów!!!!

 

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem omegi. Ale zauważyłem, że niektóre elementy podświetlenia na konsoli środkowej i zegarach się nie świecą. Zapewne nie raz spotkaliście się Drodzy Koledzy z tym problemem, ale czy ktoś mógłby mi wysłać porady jak to najlepiej samemu zrobić żeby za dużo szkód nie narobić;d;d;d. Dodam tylko, że Moja Omega jest bez klimatroniku, (pokrętła).

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wejdź na forum Omega klub polska lub Los omegos bestiales. Tam w poradach są gotowe manuale ze zdjęciami , a to dużo pisania i tłumaczenia ( jak ktoś robi pierwsze podejście)

Możesz se machnąć kolorowe diody z allegro ( od żarówki okrągłe wejście , z tyłu obojętnie), bo żarówki dość szybko zdychają

Z deską ostrożnie - odłączyć akumulator , bo potem mogą być błędy ( najczęściej pojawia się słynna literka F na wyświetlaczu lub poduchy). Ważna jest kolejność podłączania wtyczek ( w jakiej kolejności odłączysz w takiej podłącz , bo wygoda sugeruje odwrotnie , a pierwsza ma być od wyświetlacza ( żółta). Przy wyciąganiu wtyczek ( dwie sztuki)odsuń zatrzaski - inaczej nie wyjmiesz. Śruby dwie ( chyba , że w 2,5 dołożyli trzecią z lewej strony jak w vectrze - daromv6 musiałby skomentować ) - pod osłoną kolumny kierownicy i pod środkowym nawiewem ( podważyć walce nawiewu i wykręcić śruby ze środka)

Zanim jednak zaczniesz manewry , wejdź na dział corsy i na dole tej strony znajdziesz temat Kody błędów opel Corsa ( możesz wpisać w szukajkę ). To jest manual jak samemu zczytać błędy z kompa bez wizyty w warsztacie( i wydatków)Jeśli dobrze pamiętam to u Ciebie chyba wystarczy wcisnąć do oporu gaz i hamulec i przekręcić zapłon ( bez uruchamiania )

Hmm i tak się napisałem ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale do którego tymczasowo przenoszę

były już tematy o podświetleniu

linki do opisów wymiany w nich też podawałem

kol. Marcin20 pobuszuje w tematach

bo nie ma ich aż tak wiele

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin20

Wielkie Dzięki za porady!

 

Mam nadzieję, że uda mi się to samodzielnie zrobić (bez narobienia zbędnych szkód). Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz w Mojej Omie mianowicie jak włączam kierunkowskaz to nie załącza się on i nie mruga ani na desce rozdzielczej ani w reflektorach a dopiero po dotknięciu przycisku awaryjnych świateł wszystko zaczyna działać normalnie czy ktoś spotkał się z takim problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności