Skocz do zawartości

255/50/17 Czy oby na pewno?


Gość Olaola1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co sądzicie o takich oponach w Sintrze?

Kupiliśmy ostatnio to autko i zimowe opony ma na felgach 15", letnie natomiast dostaliśmy na 17".

Są dość duże i tak się zastanawiam czy warto je zakładać. Pomijam już kwestię że z pewnością powodują zwiększenie spalania zastanawia mnie wogole fakt czy ten samochód może na nich jeździć.. są przecież ogromne.

Faktem jest że ładnie się prezentują ale samochód ma jeździć w firmie więc taki "tuning" nie jest dla mnie sprawą pierwszorzędną, ważniejsze jest dla mnie jego bezproblemowe użytkowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokerciles nic ??

255 to walce i to spore

nie nadaja sie do sintry

na necie sa kalkulatory rozmiarow

215.45.17 ewentualnie 225.45.17 albo 215.50.17

to odpowiedniki opon 195.65.15 (takie sa chyba zalecane w sintrze)

spokojnie powinny wystarczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 225x60x17 tył i 235x55x17 przód.

Większa średnica kół niż oryginał, dobrze się jeździ na wysokim profilu.

No ale 255 to już chyba przesada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14’’ - 15’’ są trochę za małe do Sintry. Ja mam 215/50/17 i też na takim profili się dobrze jeździ. 235 może troszkę szerokie ale załóż i zobacz jak auto będzie się zachowywać. Oczywiście na drodze :-) Trochę tuningu nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i generalnie sprawa jasna. Założyłam kółeczka dzisiaj. Niby wszystko fajnie, niestety wystają za mocno <_< już dostałam przestrogę ze mogę za nie dostać mandat jak trafie na jakiegoś upierdliwca. Więc chyba jednak pójdą na handel... chyba że mąż obroni je własnym ciałem :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przepis ktory mowi

ze kola nie moga wystawac poza obrys auta

czyli poza blotniki

jak wystaja to dowodzik zabiora i mandat moga dowalic

 

 

wiec najpierw sie dowiedz

a pozniej pisz o tezach :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, uwagę mi zwrócił Pan przy przeglądzie więc raczej "upierdliwiec" który coś o tym wie.

 

Ale mam kolejne "przeciw" jeśli chodzi o ten profil. Po otwarciu drzwi pasażera między kołami a tapicerką nie ma nawet 1 cm...

 

Reasumując 235 jest za szerokie do Sintry: grozi mandatem i zniszczoną tapicerką.

Może kiedyś się te dywagacje komuś przydadzą ;)

Edytowane przez daro
zbędny cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności