Skocz do zawartości

Wzrost temperatury Vectra A 1.6


Gość Grisom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Od jakiegoś czasu zaczęła mi wzrastać temperatura. Na docinku 30km temperatura dochodziła do 90 stopni. Jeździło się dobrze. Przed Świętami Wielkanocnymi gdy jechałem wzrosła mi temperatura. Po zjechaniu na pobocze i wystygnięciu silnika jakoś dojechałem do domu, ale było słychać dziwne dźwięki. Po sprawdzeniu przez mechanika okazało się że trzeba przeszlifować głowice. Zrobiłem to. Okazało się że trzeba jeszcze wymienić rozrząd, termostat, uszczelkę pod głowicą i pompę wody. To też zrobiłem. Po zrobieniu wszystkiego odebrałem samochód. Po przejechaniu 30km temperatura przekracza 90 stopni i podnosi się oraz puchną przewody od chłodnicy. Po ponownym podjechaniu do mechanika i sprawdzeniu mechanik powiedział że to może być wina korka (bo może być za szczelny) od zbiornika z płynem chłodniczym. Wymieniłem więc i korek. Jednak to nie pomogło. Nadal jest tak jak było. Podjechałem więc do innego mechanika. Przedstawiłem mu problem i to co zostało wymienione. On z kolei powiedział ze to możne być wina chłodnicy lub nawet boku silnika. Dostałem bólu głowy. Sam nie wiem kogo słuchać. Więc proszę o jakaś podpowiedź co mam zrobić lub co wymienić żeby było dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On z kolei powiedział ze to możne być wina chłodnicy

 

Jak puchną przewody , to bardzo prawdopodobne. Ja się bawię w czyszczenie chłodnicy octem i od wczoraj nie odkręcam korka , bo wywala wodę przez wlew. Zamienniki termostatu też mogą namieszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową chłodnicę z allegro powinieneś mieć do 200 zł , bo wątpię , czy w twoim przypadku czyszczenie pomoże ( a może pogorszyć sprawę). Ja zaczynałem od jakiegoś środka w cepeenie i nie było żadnego efektu. Ostatnio zaczynam rozważać zakup chłodnicy , bo przy obecnych temperaturach Vmax to ~110 km/h i 100*C na desce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na trasie cały czas temperatura jest 95 stopni , więc nie widzę powodów do paniki, a w korku 100 jest cały czas, a wentylator włącza się po przekroczeniu 100, i tak w kółko , wcześniej się typ przejmowałem, teraz mi to zwisa i powiewa ;-) każdy mechanior mówi , że opel lubi ciepło ;-) , czasem mam takie myśli że zaraz ten silnik się zapali od tego ciepła, ale co poradzisz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności