Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacją


Gość slavo666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slavo666

Witam

Najprawdopodobniej będę domagał się zwrotu pieniędzy za obsługe klimy w pewnym warsztacie jednak wcześniej proszę fachowców o pomoc.

Otóż na jesień zauważyłem, że klima przestała działać.Poprzedni właściciel nie wspominał nic o obsłudze klimy wiec 27/05/11 podjechałem do serwisu zajmującego się klimą.Powiedziałem że raczej mam nieszczelność, jednak może przyczyna jest brak czynnika.Auto zabrali na 1 godz po czym wyjechali i oznajmili ze posprawdzano i dobito klimę i jest ok.z kwitku wynika ze

 

BOSCH ACS500

Odzyskiwanie R134a

0 ml

- 10 g

 

Podciśnienie

15 min

4 min

58 mbar

 

olej

10 ml

 

UV

5ml

 

napełnienie R134a

610 g

 

Za to zapłaciłem 220 zł.Wczoraj tj.2/06/11 po kilku dniach postoju w garażu zauważyłem ze klima nie chłodzi a za panelu środkowego słychać szum.Wszystko wskazuje na niski poziom lub brak czynnika.I teraz moje pytanie

1. Z tego co wiem test podciśnieniem nie daje 100% wyniku na nieszczelność ale czy to możliwe że po 6 dniach czynnik uciekł.Dziura lub pęknięcie musiało by być chyba na duże, jednak powinno również zostać wykryte.

2.Jak udowodnić im lub jakie argumenty przedstawić aby zwrócili mi pieniądze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavo666

Przy pomocy okularów i lampy wykryto standardowe pękniecie chłodnicy ehhh szkoda że tak wcześnie.Zgodniłem ze w ramach rekompensaty dobija mi gazu, natomiast resztę zrobię we własnym zakresie ( za nowa chłodnice chcieli 500 zł a za wymianę 180).Znalazłem sprzedawce który oferuje nowe chłodnice z 2 letnią gwarancją w super cenie.Co o niej myślicie:

http://moto.allegro.pl/nowa-chlodnica-klimatyzacji-opel-astra-2-zafira-a-i1650899003.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Ja bym kupił tą chłodniczkę. Tylko pilnuj, żeby nie uszkodzić tej naklejki z kodem kreskowym, bo tam jest napisane, że bez niej nie uznają gwarancji.

A na kwicie miałeś wpisane napełnienie 610 g., nie wiem jaki masz samochód, ale sprawdź w instrukcji ile powinno być, bo na przykład u mnie w Astrze G jest 700g., może za mało Ci nabili.

A co do chłodnicy klimatyzacji, to ciekaw jestem, czy dało by coś zabezpieczenie jej takim preparatem woskiem w sprayu, zawsze lepsza ochrona by była przed wodą, solą itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavo666

model ten sam, ilość czynnika nie przyczyniła się do pęknięcia więc to nie ma nic do rzeczy (różnica w ilości czynnika miedzy nami może polegać na tym , że w autach bez IC chłodnica jest większą- tak przynajmniej mi się wydaje)

 

co do zabezpieczenia to obawiam sie że element pokryty takim preparatem mógłby nie spełniać w 100% swojej roli jako wymiennik ciepła

 

chłodnice faktycznie zamawiam ta z aukcji razem z założeniem u nich.Swoją droga ciekawe ile zaśpiewają za wymianę :D

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Za wymianę ja bym więcej nie dał niż 50 zł, aż tyle roboty z tym nie ma, ale wiadomo serwisy się cenią.

A co do ilości czynnika to IC nie ma nic do tego, chłodnice są te same, pojemność układu również, a te 100 g to duża różnica, w dodatku to Ty za to płacisz. Na tej plastikowej maskownicy na podszybiu powinnieneś mieć taką srebrną naklejkę i tam jest napisane ile czynnika należy nabić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Odzyskiwanie R134a

0 ml

- 10 g

 

Skoro nic nie odzyskali to powinni zwrócić uwagę na dziury w układzie.

Normalnie powinno być cokolwiek w układzie i odsysa się np. 500 g i napełnia 610 g.

Natomiast jeżeli jest sytuacja że po tygodniu znowu jest ubytek to niestety ale masz nieszczelności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavo666

Panowie sprzedający ową chłodnice i zajmujący się również obsługa klimy odpisali:

 

Witam

 

Chłodnica klimatyzacji 259PLN

Wymiana 50-60PLN

Osuszacz 60PLN

Obsługa układu klimatyzacji na maszynie robinair ac590 pro 100PLN

Czynnik chłodniczy R134A (600g) 60PLN

 

czy to dobra cena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Jak na moje to dobra cena, tylko wciaz bede sie upieral ze wiecej powinno byc czynnika niz 600g. Sprawdz dokladnie w instrukcji. U mnie przy silniku y20dth (101km) i klimie manualnej jest 700g.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavo666

jutro sprawdze

 

a jak jest z tym osuszaczem, to jest konieczne do wymiany wraz z chłodnicą?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności