Skocz do zawartości

Pomóżcie zlokalizować problem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj u nas w mieście miała miejsca niezła ulewa. Wywaliło studzienki, i pech chciał że dałem bratu auto. Wody podobno było tyle, że sięgała aż powyżej dolnej krawędzi drzwi (wysokie krawężniki). W pewnym momencie samochód zgasł, kręcił dość długo, aż w końcu zapalił. Ale spaliny cofnęły się do silnika. Dziś brat wziął auto w trasę i po 100km zapaliła się kontrolka Check Engine. Zgasła dopiero po wyłączeniu silnika. Jak postoi i ochłonie jest OK, jak tylko przejedzie kilka minut znów się zapala.

Co sie mogło stać, ma ktoś pomysł? Ponieważ samochód pracuje OK, i on chce tak wracać, ale boję się żeby mi silnika szlag nie trafił. Osobiście podejrzewam sondę. Proszę o wasze porady. Pilne!! Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to ja wiem :) Tylko że auto jest w trasie. I nie wiem czy może zjechać z palącą się kontrolką, czy nie. Dlatego mam problem. Gdybym miał je pod ręką wyszukał bym kod błędu lub zawiózł auto pod kompa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie mogło stać

Bez odczytania kodów można tylko gdybać, np. padła sonda lambda. Kontrolka mówi tylko (albo aż) o tym, że coś pada, albo już padło. Zazwyczaj ECU przestawia się w tryb awaryjny i pracuje sobie dalej, ale np. silnik "łyka" za dużo paliwa :)

 

Pilne!!

Jeżeli to bardzo pilne, to zadzwoń do brata i powiedz żeby włożył kawałek drutu w złącze diagnostyczne i powiedział Ci co tam mu wymrugało. :) To jest bardzo proste, a dużo nam powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnGee, gdyby było coś poważnego to by wszedł w tryb awaryjny i jechał byś 60-80 i nic więcej jakiś czujnik nabrał wody i się zaswieciła , ja miałem spaloną swiecę dwa miesiace i nic się nie stało i swieciła . Jedz i spokojnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone Błąd nr. 13, czyli sonda lambda. Padnięta? Wskaźnk od paliwa spada na dół bardzo szybko, samochód czasem potrafi zgasnąć w czasie jazdy. Czy jeśli kupię nową sondę (200zł) sic! to wystarczy ją wkręcić na miejsce starej i podłączyć, czy trzeba jechać gdzieś do regulacji? Sorry za noobowskie pytania.

 

EDIT: Spalanie podniosło się o 300% :) Pali około 20l/100km. Ja się załamię. Jutro święto i nigdzie sondy nie kupię. Ehhh. Aha, czy to możliwe, że przez takie spalanie zaczęła brać olej. W niedzielę było na max, nigdy nie ubywało, a teraz jest na minimum. Olej był dosyć świeży teraz poczerniał. Po przejechaniu około 300km. Czy sonda może robić takie jaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności