Skocz do zawartości

klima,kontrolka airbag,kontrolka otwartych drzwi,kable pod siedzeniami


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irek12371

witam ponownie swist silnika naprawjony opisalem wszystko w poprzednim poscie.

Moje pytanie numer.1

nabilem klime gosc sprawdzil szczelnosc,wydawalo by sie ze jest wszystko ok.Gdy jechalem wta goraczke zalaczylem klime

wydaje mi sie jak by slabo chlodzila lub wlogule bylo caly czas na piatce na pokretle i minimalnie tylko lecialo zimne powietrze puzniej to juz mi sie wydawalo ze jak klime odlaczylem to nawjew dawal takie same powietrze pod pokretlem sa dwa ustawienia dawalem na jeden i na drugi i nic klima niby dziala ale wydaje mi sie ze nie chlodzi,moje pytanie jest nastepujace czy te chlodzenie jest mocne w waszych autach jak to wyglada zeby na piatce tak slabo dawalo zimne powietrze?.pytanie drugie zapalil sie airbag zgasnie na moment i znowu sie zapala i swieci caly czas razem znim przestal dzialac klakson,ktorego nie stety nie znalazlem bo chcialem sparwdzic przewody ktore byc oze sie urwaly.zagladalem pod siedzienie kierowcy i tam jest jedna zolta kostka plaska jak by polaczona z dolna czescia fotela .

i pytanie 3 pod fotelami sa dwa kable karzdy podwojny z kostka ale one zniczym nie sa polaczone.doczego sluzą?

od zakupu auta swieci sie lampka otwartych drzwi.nie znalazlem powodu jej swiecenia.dzieki za podpowiedzi..acha filtry klimy sa nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Sprawdź bezpiecznik od klaksonu w komorze silnika, numer 29. Jeśli chodzi o kontrolkę Airbag to tylko podpięcie pod komputer zlokalizuje problem bo to może być przerwa w obwodzie pod siedzeniami, poduszka kierowcy, pasażera lub napinacze pasów. Po zlokalizowaniu i naprawieniu usterki i tak trzeba usunąć błąd z komputera by zgasła.

 

A co da lampki otwartych drzwi to najprawdopodobniej czujnik jest przy zamku w środku (taki malutki element), oczywiście mówię tu o przednich drzwiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę tylko dodać że te dodatkowe kable pod siedzeniem są wykorzystane w Sintrach z ogrzewanymi fotelami.

A same klaksony są dwa i znajdują się za przednią lewą lampą.

 

Klima jest najbardziej efektywna gdy włączony jest obieg wewnętrzny.

To czy faktycznie chłodzi możesz sam sprawdzić, wsuwając czujkę jakiegoś termometru elektronicznego w kratki nawiewu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek12371

:::::::::::Klakson naprawjony poluzowana byla kostka za kierownicą ale airbag swieci nadal znika i zapala sie,jak znajde problem to napisze narazie dziekuje wstepnie za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał majq1, sama nie zgaśnie ta kontrolka, trzeba wykasować błąd.

I tu się mylicie u mnie się świeciła dobre 3 tygodnie po czym zgasła sama , oczywiście po tym fakcie byłem na kompie i 0 błędu poduszek , jak by co mam dobry i tani namiar na kompa we Wrocławiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylicie u mnie się świeciła dobre 3 tygodnie po czym zgasła sama

Może już Ci się przepaliła :)

 

A poważnie to niby błąd Airbag-u może sam się wykasować po około 20 uruchomień silnika o ile usterka została usunięta; ale nie sprawdzałem tego i zalecam podpięcie pod kompa i usuniecie usterki i błędu od razu po naprawie. W końcu chodzi o bezpieczeństwo; a jak ktoś ma AC to tym bardziej bo w razie czego może mieć kłopoty z odszkodowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylicie u mnie się świeciła dobre 3 tygodnie po czym zgasła sama..............

Bo to zadziałał ten tajemniczy moduł samonaprawy, montowany w naszych Sintrach :-P

Szukam jakiejś aktualizacji do niego, bo od tygodnia świeci mi kontrolka airbag, a jak nie znajdę to trzeba będzie jechać wykasować ten błąd. :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności