Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem i elektryką


Gość cbzafira

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cbzafira

Witam wszystkich. Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na dolegliwości mojej Zośki 2,0 dtl z 2000 roku.

Może zacznę od początku co zaczęło się dziać.

Pierwszy objaw jaki się pojawił to brak "momentu obrotowego rozrusznika" słychać jedynie "pyknięcie" i na tym koniec. Auto odpala na zaciąganie - czyli wszystko wskazuje na rozrusznik.... Byłem daleko od domu więc pomyślałem że dojadę do siebie i tu go naprawię,Ale jadąc w trasie zaczęły się przygody.Po kilkudziesięciu kilometrach zapaliły się kolejno kontrolki - od poduszek, abs, od hamulca, check - chyba dobrze piszę, ta taka pomarańczowa, następnie zostało wyłączone radio, gniazdo zapalniczki, nawiew i wspomaganie kierownicy - przynajmniej zaczęła ciężej chodzić. Później wskaźniki od prędkości, obrotów silnika, temperatury cieczy chłodzącej i poziomu paliwa "spadły" poniżej zera... Wychodzi na to że zostało "odcięte" zasilanie na wszelkie elektryczne "dodatki". Po przejechaniu następnych kilkunastu kilometrów zafirka złapała "mula" - prędkość maksymalna po równej nawierzchni to 70 km/h i tak przejechałem jeszcze ze 20 km, po czym silnik zgasł. Na "awaryjkach" stał około 30 minut i już ledwo migotały. Czyli gdzieś zaginął prąd... Lawetą wróciłem do domu Naładowałem ako i bez problemu odpaliłem. Podjechałem do elektryka sprawdzić ładowanie, gdyż ten brak prądu wskazywał na alternator. Jak się okazało ładowanie jest w porządku zarówno bez, jak i z obciążeniem. Od elektryka do garażu mam jakieś 500 metrów i po przejechaniu tego odcinka zgasiłem silnik. I to był błąd bo już nie odpalił, było tylko "pyknięcie" tak jak wcześniej... zawiozłem ako do sprawdzenia i jest w pełni sprawne - według zapewnień fachowca odpalenie tego silnika nie sprawi akumulatorkowi żadnego problemu. A w tej chwili nie mogę odpalić... Błędy odczytane (tylko nie pamiętam numerów) to: brak sygnału czujnika położenia wału, błąd obrotomierza i błąd zaworu recyrkulacji spalin. Może ktoś już przerabiał takie problemy i podzieli się wiedzą. Wszelkie rady mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia masy od aku-karoseria,silnik-karoseria.zakucie przewodu plusa do klemy,po prostu masz zanik napięcia podczas dużego poboru prądu na kablach,złączach,

Popraw wtyk od czujnika obrotu wału jak dalej nie będzie działał to i obrotomierz też nie dziala a EGR wykręcić wyczyścić oraz sprawdzić na szczelność,no i sprawdzić stan połączeń układu podciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cbzafira

No i sprawdziłem. Nie znalazłem jakichkolwiek luzów w przewodach a recyrkulator wyczyściłem. Dzisiaj pali, a jutro się zobaczy co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem. Nie znalazłem jakichkolwiek luzów w przewodach a recyrkulator wyczyściłem. Dzisiaj pali, a jutro się zobaczy co będzie.

 

Dalej twierdze że jest na przewodach luz na razie mógł sie zespawać ,tak już jest w tym autku że jak jest za małe napięcie aku i na instalacji to wyłącza sie wspomaganie a potem inne urządzenia tak ze na razie masz pozorny spokój trzymaj ręke na pulsie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cbzafira

Dalej twierdze że jest na przewodach luz na razie mógł sie zespawać ,tak już jest w tym autku że jak jest za małe napięcie aku i na instalacji to wyłącza sie wspomaganie a potem inne urządzenia tak ze na razie masz pozorny spokój trzymaj ręke na pulsie.

 

Sprawdzę jak będzie się Zośka zachowywała i będę czujny :) Dex za pomoc, jak coś się znów odezwie dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo przez te kilka dni brak najmniejszych problemów z Zośką :)

A tak przy okazji to zauważyłem że zamek od klapy bagażnika odmówił posłuszeństwa - niby drzwi zamknięte a bagażnik nie :( Okazało się że coś z nim jest nie tak - może tylko sprężyny... I TU CIEKAWA INFORMACJA - zamek używany na portalach internetowych kosztuje 130 do 150 pln + koszt przesyłki, w servisie to koszt 170 pln :) jest też pół roku gwarancji, chyba że montaż wykona service za 120 pln i macie wtedy 2 lata gwarancji :)) Może się komuś przyda takowa informacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności