Skocz do zawartości

Poduszki amortyzatorów Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Musze wymienić poduszki amorków z przodu.Dziś byłem w tym serwisie

http://www.pmcentrum.pl/

i mnie załamali z cenami.Powiedzcie czy nie chcą za dużo za poduszki (80 zeta szt.) +220 za robocizne(wymiana obu poduszek)

Jestem laikiem w tym temacie i nie orientuje sie w cenach ale na allegro znalazlem poduszki za 35 zeta szt.

Wiec coś mi podpadają ich ceny.

Aha gościu z tego serwisu powiedział że jest to najtańsza opcja.

Prosze powiedzcie czy nie chcą zedrzeć kasy ze mnie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ceny poduszek ciężko się wypowiedzieć ,musiał byś znać firmę i sprawdzić w sklepie. Co do robocizny to jak dla mnie strasznie drogo liczą.

Na Twoim miejscu kupił bym na allegro i poszukał jakiegoś tańszego mechanika - to nie jest jakaś szczególnie skomplikowana operacja i wielkiej wiedzy nie trzeba żeby to wymienić ,a co ważniejsze ciężko było by coś popsuć czy źle zamontować tak więc każdy mechanik zrobi to jak należy (przynajmniej powinien).

Druga wersja to znajdź innego mechanika z innymi cenami i zapytaj o cenę części i robociznę ,często mniej liczą za usługę ,bo z części mają jakiś tam niewielki zysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

80 zł za dwie to jest cena rynkowa, sam ostatnio wymieniałem i jakoś tak właśnie płaciłem natomiast co do robocizny to troche drogo Ja wymieniałem sam, nie jest to skomplikowana czynność ale trzeba się troche narobić no i potrzebne ściągacze sprężyn, stąd pewnie ta cena. Polecam samodzielną wymiane lub szukać tańszego mechanika.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba była cena za 1 szt. tak zrozumiałem z wypowiedzi - wszystko zależy od firmy.

Ciekawe ile wartne są tego typu ściągacze http://moto.allegro.pl/item223104478_sciagacz_do_sprezyn_zawieszenia_najtaniej_odss.html lub troszki z wyglądu lepszy http://moto.allegro.pl/item222186094_gratis_kpl_sciagaczy_do_sprezyn_sciagacz.html lub http://moto.allegro.pl/item223919081_sciagacz_do_sprezyn_profi_firmy_mannesmann_.html ,a może wypas za 72,90 zeta ;)http://moto.allegro.pl/item224152530_sciagacz_sprezyn_yato_0605_promocja_.html ,bo na droższe to już chyba nie bardzo jest co spogladać ,jak widać mechanika z @FeniX2X raczej nie zrobimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 zł za dwie

Za jedną tyle chcieli.

Na Twoim miejscu kupił bym na allegro i poszukał jakiegoś tańszego mechanika

Tak zrobie dzieki za podpowiedz ;)

Może ktoś kto sie zna na temacie poduszek-przedniego zawieszenia zarzuci kilka zdań :

-jak wymienić

-jaką kolejność trzeba zachować

-itd.itp. :shock::?::shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No jak za jedną to strasznie drogo ale warsztaty liczą sobie cenę katalogową a rabaty biorą dla siebie standard, więc zarabiają rabat + robocizna. Co do wymiany to trzeba niestety wyjąć amortyzator.

1. poluzować nakrętke tą co trzyma przegub

2 lewarek i do góry

3 odkręcamy końcóke drążka kierowniczego

4 odrkęcamy "pkt 1"

5 odkręcamy śruby na kielichu pod maską

6 troche gimnastyki żeby wysunąś przegub

7 jak już wyszedł i magy go wyiętego to ściągamy spręrzyny ściągaczem i tylko ściągaczem jak niemasz to porzycz lub kup z niczym innym nie kombinuj.

8 odkręczasz nakrętke na środku poduszki i wsadzasz nową

(da się wyjąć amorka bez wyciągania swożnia)

ps. musisz bardzo uwarzać ze sprężynami są mocno naciągnięte i mogą zrobić kuku jak wystrzelą .

Mniejwięcej tak to by wyglądało Ja tą metodą to robiłem i działa

morzesz też wymienić odrazu łożysko "Macpersona" koszt to ok 15-20zł a już jedna robota

Pozdrawiam i powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem u siebie 2 tygodnie temu i powiem ci ze robilismy 2 astry ,moja i szefowej.Ona skusila sie na allegrowe poduchy ja kupilem w sklepie i tak kasa zwrocona bo wszystko na firme wzielismy.Roznica z allegro to tak jak fiat do mercedesa w porownaniu do tych ze sklepu.Sklep to mercedes ;).jesli chesz sie sam bawic to mozesz robic tak jak wczesniej opisane ,tylko ze ja zamiast sciagacza do sprezyn uzylem pasow zabezpieczajacych na sprzaczkach i dalo ten sam efekt.Kolejna sprawa jak juz podmienisz poduche to zanim zluzujesz sprezyne podciagnij amortyzator do gory (ten bolec na ktory nachodzi nakretka) bo jak odpuscisz sprezyne to ucieknie i schowa sie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj z allegro

ale pewnie i tak kupisz a za 2 m-ce bedziesz kupowal ponownie

kup w intercars za 50zł firmowe lemford lub skf (ja mam takie)

wymienialem sposobem pasow sciagajacych bez wyjmowania kolumny mcphersona

jest to troche niebezpieczne ale mniej roboty

radze wymienic takze lozyska kolumn (po20zł/sztuka)

 

i auto jak nowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności