Skocz do zawartości

stuka od strony pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolejny temat o stukaniu, wiem że nikt "wróżką" nie jest ale czuję potrzebę napisania

 

Coś mi się tłucze od strony pasażera na dziurach

na równej drodze brak tych odgłosów

a na dziurach, studzienkach itp. coś jakby "kilka kluczy leżało sobie i dzwonią obijając się o siebie"

 

pasażer wysadzając głowę przez okno twierdzi że to przy przednim kole

kierowcy trudno określić źródło tych dźwięków, ale dochodzą na pewno od strony pasażera

 

byłam na stacji diagnostycznej, Pan wszystko posprawdzał, poszarpał itd. tłumik też nie tłucze .. i stwierdził że wszystko ok, że autko stare i to normalne że coś stuka :/ bo w starym zawsze stuka

Dla mnie nie jest ok, czasem mam wrażenie że koło zaraz odleci, tak to stukanie jest silne...

 

co to może być? taki metaliczny dźwięk, "jakby klucze stukały"?

gdzie się z tym udać?? ?po opinii diagnosty???/

myślałam o jakichś luzach... no nie wiem końcówki, łączniki czy coś.... nie znam się no ale skoro mi ten co podbija dowody mówi ze jest ok...

 

Przepraszam za "takiego" posta ale już nie mam siły

a ja się przecież nie znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) już słyszałam taką opinię :) od "nie mechanika"

tylko że ten Pan na diagnostyce stwierdził, że wszystko jest ok..

także to może rzeczywiście TO???

 

nie chcę by się coś psuło ale jeśli już to chcę wiedzieć co a nie słyszeć "auto stare to i musi coś stukać"

 

dzięki za sugestię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan od cytatu „auto stare to i musi coś stukać” powinien stracić uprawnienia jeśli tylko umie podbijać pieczątki. Tak naprawdę przyczyn może być wiele. Począwszy od wahacza po wspomnianego przez kolegę łącznika stabilizatora a zakończeniu na maglownicy. Tak czy inaczej to nie jest normalne i z pewnością da się naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki, będę mogła zasugerować mechanikowi jak do niego w końcu trafie...

choć jakiś dobry mechanik pewnie sam będzie wiedział co sprawdzić

tylko nie wiem który to "dobry"

 

Jeszcze taka uwaga, nie wiem o co chodzi

jeżdżę sama to stuka tak, że boję się że za chwilę się coś urwie, oczywiście na równej drodze nie ale choćby najmniejsza studzienka

a wiozę ze sobą dwóch pasażerów - nic nie stuka :/

po prostu nic

dziwne /sprawdzałam nawet fotel pasażera czy to przypadkiem nie on no ale nie, to dochodzi z zewnątrz auta/

 

tylko żeby nie było ;) naprawdę coś tłucze - to nie moja wyobraźnia ;)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz197709

Mam podobny problem. Tylko u mnie jest to "głuchy" odgłos jakby coś pukało w schowku.

Oczywiście wykluczyłem taką możliwość.

Dzwięk ten słychać tylko na dziurkach i w szczególności na drodze z płyt betonowych. Tak jakby coś drżało.

Zaznacze że auto jest po wymianie amorków sworzni końcówek drążków.

Mechanik stwierdził ze może to być wlaśnie łącznik stabilizatora jednak nie miał wolnego kanału żeby to sprawdzić i zrobi to dopiero jutro.

Sprawdzał też czy nie pękła sprężyna ale to jest ok. Sprężyna też może wydawać taki odgłos.

Postaram się jutro napisać jaka jest diagnoza. :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny

sprawa chyba się wyjaśniła, dziś auto u mechanika w końcu,

pomachał, zajrzał i ... pęknięta sprężyna w przednim kole od strony pasażera

jutro odbieram auto i mam nadzieję ze wszystko będzie ok

podobno Pan posprawdzał wszystko i żadnych "luzów" w zawieszeniu nigdzie nie ma tylko ta nieszczęsna sprężyna

 

oby po wymianie tej sprężyny/sprężyn wszystko było ok :)

 

... a Pan na dignostyce nic nie zauważył..., ten tylko wszedł pod auto i od razu wyjął kawałek odłamanej sprężny..

 

Jutro się dowiem wszystkiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie, mam taki sam stukot na kole od strony pasażera, zauważyłem ,że jest luz na drązku który wchodzi do maglownicy i jest w takiej gómowej osłonie. Luz jest tylko na boki a nie góra dół. Czy można wymienić ten drążek w maglownicy? Czy trzeba całą? Nie wiem czy przez ten luz na boki jest ten stukot? Tylko po dziurach na równej drodze jest ok. Sprężyna ok, reszta zawieszenia mie ma wyczuwalnych luzów. Czy ten luz na maglownicy to będą te stuki? Mieliście może podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kim

 

Witam! Mam identycznie jak Ty. 100% identyczna historia. Też diagnosta nic nie wykazał w temacie luzów, natomiast po wszystkich testach amortyzator prawy pokazał -40% do lewego (jeśli dobrze pamiętam %). Sprawdzę na tyle ile mogę sprężynę prawą.

Edytowane przez pankamyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności