Skocz do zawartości

Kaseta adapter


Gość Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z kasetą adapterem, kupiłem takie cudeńko za 15zl, ponieważ szkoda mi pieniędzy na nowe radio, a zależy mi na muzyce z mojego odtwarzacza. Zadowolony wkładam kasetę do mojego blaupunkta car 300 i nic... Zaskakuje coś, zakręci jedną, druga stronę, na wyświetlaczu pojawia się na sekundę napis CAS i przerzuca na radio. Kasetę wkładałem różnie, ale nic to nie daje.

Adapter działa w cieniasie (tez jakiś blaupunkt tam siedzi) oraz w magnetofonie, do tego radyjko w Vectrze działa z normalnymi kasetami znakomicie.

 

W tym momencie nie chodzi już o 15zł, ale o sam fakt działania i mojego sukcesu, na razie odnoszę porażkę z takimi prostymi urządzeniami :)

 

W jaki sposób można to naprawić? przestawić coś? Usunąć? Nie piszcie tylko o transmiterach ani nowych radiach, jak chce doprowadzić tą sprawę do końca, pozytywnego końca ;)

Jeżeli ktoś chce, mogę dołączyć zdjęcia radia, czy kasetki.

Pozdrawiam Piotr.

 

przeniosłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

na tym radiu adapter działa bez problemu.

 

mam nadzieję, że wsadzasz adapter tak, by kabelek od razy wystawał, a nie plączesz nie wiadomo jak? :P

 

Wsadź do CAR300 zwykła kasetę i zobacz czy gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, normalne kasety śmigają aż miło. Adapter wkładałem już różnie. A co do kabla, to wychodzi on najkrótszą droga jaka jest możliwa, nic się nie plącze, ani nie przeszkadza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

racja, pisałeś - nie zauważyłem :zawstydzony:

 

No więc są dwie drogi jeśli uparcie chcesz ten nędzny(fatalna jakość dźwięku) adapter:

1) skołuj inny adapter i zobacz jaka będzie reakcja

2)(moja ulubiona) wyciągasz i otwierasz radio, patrzysz co tam :P

 

 

A najlepiej to olej ten cały adapter - przez który i tak dźwięk jest lipny i zainteresuj się tym:

http://forum.opel24.com/topic/1891-Opis-podlaczenia-line-in-w-CAR300/

100x lepszy dźwięk, zobaczysz jak ładnie potrafi grać Twoja Vectra:P

 

Ja w każdym radiu OPLA miałem wywaloną kasetę i zrobione podobnie jak w linku wyżej. Jakość nieporównywalnie lepsza względem adaptera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy zobaczyłem, że to działa, ale nie tam gdzie chce sprawa nabrała innego znaczenia :[ Wiem, że to marny dźwięk itp, ale to po prostu nie da mi spokoju :D

 

Wielkie dzięki !! Właśnie tego szukałem, zanim kupiłem kasetkę... Niebawem zabieram się za prace ! :D

 

Ale temat z adapterem, jeszcze aktywny, jeżeli ktoś ma pomysły, proszę piszcie. O wynikach mojej pracy poinformuje i temat będzie do zamknięcia :)

 

E:

Themarvin, a jakim sposobem podłączałeś? Mnie zainteresował ten z wpinaniem się pod kasety, tzn nóżki 9 i 13, brzmi ciekawie :) W tych z włącznikami, czy jakimiś dziwnymi jackami mnie niepokoi :P

 

Jakbyś miał trochę czasu, a miał swój patent na to wszystko, to byłbym wdzięczny gdybyś trochę rozjaśnił mi wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

a wiec tak,

 

Ja przerabiałem 3 radia OPLA: CAR400, SC201, SC303. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z CAR300, wiec nie powiem Ci "zielony do nóżki 3ciej". Zarysuje Ci ogólnie sposób myślenia:

 

Otóż, ten schemat który masz na górze podpina się w kanał radia (FM), ja chciałem radio zachować bez zmian i wpadłem na pomysł by wpiąć się zamiast kasety(ponieważ i tak wywaliłem mechanizm kasety - wstawiałem swój układ - ale to inna bajka:p )

a więc, do rzeczy:

 

Radio rozpoznaje wsadzenie kasety poprzez 1 lub dwa przełączniki - w zależności od modelu (Car 300 zapewne ma dwa) i Twoim zadaniem jest zlokalizować kolory kabelków które trzeba "zewrzeć" by radio myślało, że kaseta jest w środku. Następnie zamiast "zwierać" ów kabelki na skrętke wstawiasz przełącznik dwukanałowy i po sprawie ;]

Gdy już osiągniesz napis CAS, jesteś w domu. Wpinasz się tak samo jak na linku powyżej, tyle, że do nóżek które opisałeś (CAS IN) - wygląda, że to właśnie piny 9 i 13. Ważne, żeby wpiąć się PRZED kondensator - odcinasz stałą składową.

 

Twoim zadaniem jest zlokalizować "przełącznik - kabelki" odpowiedzialne za poinformowanie radia, że kaseta siedzi w środku :) Będą to któreś z tej kolorowej listwy idące do mechanizmu kasety. Najłatwiej zlokalizować dwa przełączniki fizycznie w sensie "o tu są". Bierzesz wtedy miernik i patrzysz czy jak nie ma kastey, to zaciski są rozwarte, gdy ją wsadzisz, zaciski są zwarte itp... wtedy masz już jakiś pogląd na sprawę. Później pozostaje ci Macajew :P raczej ciężko coś spalić, wszędzie są poziomy TTL, byle nie dotknij napięciem silnika do masy, a nie powinno się nic stać... chyba <= moje ulubione stwierdzenie gdy w czymś dłubię :)

Z pomocą przyjdzie Ci tu też serwisówka od CAR300.

 

dla smaku, załączam zdjęcie bebechów SC303 i masz tam właśnie tą kolorową tasiemkę od kasety i przełącznik do zmiany "radio/kaseta" oraz wejście kanału AUDIO - nie przejmuj się, że mam tam dużo poizolowanych elementów - siedzi tam dzielnik wejściowy - Ty pewnie obejdziesz się bez niego (iPhone - bo jego podłączałem - w mojej konfiguracji niestety był czystym źródłem liniowym - bez możliwości regulacji poziomu sygnału wejściowego, stąd ten dzielnik napięcia)

post-13883-0-00855200-1308312805_thumb.jpg

Opel CAR300.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy właśnie przyjechał stara fiesta... Standardowe radio i mój adapter działa <_<

 

Musze to i na car 300 uruchomić, nie ma cudów.

 

E:

 

po otworzeniu radia, stwierdzam, że to jednak nie na moje możliwości :zawstydzony:

 

Zostajemy przy kasetce, która nadal nie działa :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności