Skocz do zawartości

klimatyzacja nie działa poprawnie-słabo chłodzi?!


Gość monika684

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika684

Witam, na wstępie przepraszam jeśli powielam temat, ale jestem tutaj nowa:). Szukam pomocy "u znawców opla:)", ponieważ w swojej okolicy nie znalazłam żadnego kompetentnego mechanika znającego się na klimatyzacji...;/. Mam opla astrę z 2003 r. 2,0 DTI z klimatronic'iem. Mam taki problem: ostatni raz nabijałam klimatyzację 3 lata temu i tej wiosny zupełnie przestała chłodzić więc pomuyślałam, że pewnie gaz uciekł. Więc niedawno byłam w warsztacie u poleconych mi szpeców... Powiedziano mi, że powinnam serwisować klimę co 2 lata. Wykonano pełny serwis z napełnieniem, odgrzybienie i sprawdzenie szczelności. Miało być ok, ale gdy przyszedł upał za kilka dni okazało się że mój klimatronic po 8godzinach stania na słońcu gdy jestem w pracy najpierw grzeje a dopiero później, po jakichś 5 minutach leci letnie (nie lodowate) powietrze, nieadekwatne do ustawionej temp. Nawet na temp.16 stopni chłodzi słabiutko...bez względu na to czy zrobiłabym 10km czy 100km nie widzę różnicy w nawiewie;/. Byłam ponownie-klima niby szczelna, nic nie uciekło ale nie chłodzi wg mnie tak jak powinna. Zregenerowali jakiś zawór i po podłączeniu do komp.stwierdzili, że czujnik jest popsuty więc go wymienili. I nadal nie widzę różnicy. Byłam już u 4 niby specjalistów i żaden się nie zna na niczym, potrafią tylko nabić i odgrzybić klime...;/. Nikt nie potrafi mi wyjaśnić sprawy i pomóc. Może ktoś z was wie co może być nie tak? Co się popsuło? A może polecicie mi dobrych specjalistów od klimatyzacji w woj. łódzkim? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ;)

jeśli po serwisie chłodziła, natomiast po kilki dniach przestała to masz nieszczelność.Problem polega na tym ze w Astrach najczęściej pada chłodnica klimy w standardowym miejscu.Znając życie byłaś u mechanika, który jest od wszystkiego i od niczego.Jedyne co potrafi to podpiąć maszynę i ja włączyć.Takie maszyny sprawdzają szczelność przez podciśnienie.Najlepiej poszukać w necie i podzwonić do specjalistów.Zapytać czy sprawdzają robiąc CIŚNIENIE azotem.Kilka godzin i wszystko jasne na 100%.Apropo mam ten sam problem i po długich kłótniach z serwisantem i właścicielem uzgodniłem ze chłodnice kupie i zamontuje we własnym zakresie, a oni dobija za free.Tobie też to radze jeśli ta wersja się sprawdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika684

witaj ;)

jeśli po serwisie chłodziła, natomiast po kilki dniach przestała to masz nieszczelność.Problem polega na tym ze w Astrach najczęściej pada chłodnica klimy w standardowym miejscu.Znając życie byłaś u mechanika, który jest od wszystkiego i od niczego.Jedyne co potrafi to podpiąć maszynę i ja włączyć.Takie maszyny sprawdzają szczelność przez podciśnienie.Najlepiej poszukać w necie i podzwonić do specjalistów.Zapytać czy sprawdzają robiąc CIŚNIENIE azotem.Kilka godzin i wszystko jasne na 100%.Apropo mam ten sam problem i po długich kłótniach z serwisantem i właścicielem uzgodniłem ze chłodnice kupie i zamontuje we własnym zakresie, a oni dobija za free.Tobie też to radze jeśli ta wersja się sprawdzi.

 

 

No właśnie po pierwszym serwisie raczej wydawało mi się, że chłodziła... to było raczej złudzenie, ponieważ wtedy było raczej chłodno na dworze więc raczej wydawało mi się, że działa poprawnie, ponieważ gdy za parę dni przyszły upały potwierdziło się,że nie chłodzi. A nieszczelności raczej nie ma, ponieważ od pierwszego serwisu była jeszcee podłączana pod maszynę 3 razy i nie wykazało żadnego ubytku freonu. Sprawdzali i mówili, że nie ma nieszczelności.... I najgorsze jest to, że nie ma speca z prawdziwego zdarzenia, a do "paproków" co tylko potrafią podłączyć pod maszynę i nabić nie mam ochoty prowadzic mojej asi z obawy, że ją jeszce bardziej uszkodzą i że zedrą kasę...;/. Ale dzięki za odp. i porady, zainteresuję się tym sprawdzeniem azotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda byłem raz ale też zarzekali się, że wszystko jeszcze szczelne.To na co powinni zwrócić uwagę to moja sugestia o nagłym przestaniu chłodzenia oraz to ze na wydruku wyszło ze nie odzyskali w ogóle czynnika.U mnie klima działała może 2 dni.jeśli uda ci sie kogoś znaleść to napisz jak sprawa sie zakończyła.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności