Skocz do zawartości

obroty ,EGR Z16XE


Gość zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skończyły mi się pomysły,a problemem jest już chyba tylko EGR.

Kiedyś gasł przy hamowaniu wiec czyszczenie przepustnicy,krokowca,nowe filtry i na jakis czas był względny spokój

Wczoraj 2 razy zdechł przed skrzyzowaniem przy hamowaniu i odpalił dopiero po wcisnieciu gazu.

Wyskoczył bląd i komp wykazał jednorazowy problem z EGR.Dzisiaj go wyjąłem napsikałem preparatu na wyczyszczenie,postawiłem grzybkiem do góry z pół godz. i but po 5,5-6 tyś obrotów przez 10 km.

Co jakiś czas hamowałem do zera i nie zgasł,ale jedno co mi się niepodoba,to za małe obroty-750 i lekkie poszarpywanie przy przyspieszaniu i jeździe na 1-2 biegu bez gazu.Jak zwiekszyć obroty i czy faktycznie szukać innego EGR-a chociaż ten ma rok.Ma ktoś pomysła ?

Gdzieś czytałem,ze ktoś naciągnął pasek altka i problem z za niskimi obrotami znikł.Czy to faktycznie prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość arturro-55

Kolego, zakup emulatora nie byłby tańszym i lepszym rozwiązaniem?

Sam od dwóch miesięcy mam założony emulator w mojej Aśce i motor wreszcie przestał narzekać :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem 2 stówy,a poprzednio była roczna podróba

o jakim emulatorze piszesz,bo twój silnik się sporo rózni od mojego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Nie twierdziłem że nasze silniki to to samo. Chciałem cię naprowadzić na temat, szukając informacji na temat EGR w moim silniku natrafiłem na wiele tematów dot. zaworów EGR i ich emulatorów. W jednych silnikach można go wyłączyć przy pomocy programu, w innych emulator to kilka prostych elementów elektronicznych wartych kilka złotych, w jeszcze innych emulator to elektronika za "większe pieniądze" jednak i tak mniejsze niż koszt nowego a często i używki. Nowy EGR do mojego motoru ok. 400-500zł za emulator zapłaciłem 77zł i mam spokój. Warto poszukać zanim znowu będziesz musiał wydać 200zł, spotkałem ogłoszenia w których sprzedający twierdzili że w X16SZR i Z16XE EGR jest taki sam :zdziwko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X16SZR i Z16XE EGR jest taki sam

mój jest elektryczny na 5 pinów przyłącze z boku,a twój raczej ma wtyczkę z góry i nie jest sterowany podcisnieniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

mój jest elektryczny na 5 pinów przyłącze z boku,a twój raczej ma wtyczkę z góry i nie jest sterowany podcisnieniem?

No to mamy takie same przynajmniej z wyglądu.

Jak chcesz mogę wysłać ci namiary na PW gościa od którego kupowałem emulator, zawsze można zadać mu pytanie czy jego urządzenie będzie współpracować z twoim silnikiem.

Edytowane przez arturro-55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Jeżeli mówimy o silniku Z16XE, bo inny silnik jest w temacie a inny masz zibi w profilu, to można zrobić update softu. tylko najnowszy soft który omija EGR.

Edytowane przez asterix27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko najnowszy soft który omija EGR

gdzie i za ile taki soft ?

fakt ,mam 3 auta w stajni,a benzyna jest mojego synalka

dlatego co innego profil i temat

Edytowane przez zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności