Skocz do zawartości

brak chlodzenia,zimna chlodnica


Gość oliver11

Rekomendowane odpowiedzi

witam,bardzo prosze o pomoc.

kupilam samochod opel sintra 2,2 benzyna rok 99.stan ogolny bardzo dobry,odrazu byla tylko uszczelka pod glowica do wymiany,prosta rzecz jak mowili chlopcy ktorzy sie za to wzieli.kupilam odrazu pasek rozrzadu wszystkie filtry uszczelke.wymienili uszczelke przy tym powiedzieli ze z glowica jest ok ale ma maly wrzer ze trzeba ja plantowac czy cos takiego.ale zadecydowali ze zloza wszystko do kupy odpala i zobacz jak silnik bedzie sie zachowywal.po zlozeniu calego silnika zmieniono jeszcze gumowy przewod ktory wychodzi z chlodniczki oleju z tylu silnika,samochod odpalili za pierwszym razem.chodzi calkiem fajnie jak na babskie ucho.ale jest problem bo caly czas szybko grzeje sie woda a chlodnica sie nie zalacza nawet przy temp.100.jesli wlacze przycisk klimatyzacji zalacza on klimatyzacje i wiatraki od chlodnicy ,obniza to temp na silniku ale i tak potem woda sie grzejae.moze ci fachowcy zle przeplukali uklad chlodnicz prosze o pomoc.i jak z ta glowica????????/

a przy wlaczonym silniku woda sie gotuje!!!!! a chlodnica jest zimna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ale jest problem bo caly czas szybko grzeje sie woda a chlodnica sie nie zalacza nawet przy temp.100

Witam.

Należy pewnie wymienić czujnik temp, który włącza wiatrak.

Jakieś błędy są ???

Co do wymiany uszczelki to planowanie głowicy było obowiązkowe raczej.

 

Poza tematem. Ciężko się czyta tak napisany temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić ten temat bo pierwszy raz pisze i nie bardzo wiem jak to się robi.

 

A tak w temacie ile kosztuje plantowanie głowicy i co przy tym trzeba jeszcze zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

A jak zmienić ten temat bo pierwszy raz pisze i nie bardzo wiem jak to się robi.

Na dole z prawej strony jest ''edytuj'' przyciskasz, poprawiasz lub zmieniasz co chcesz i wyślij

To samo jeśli chcesz kogoś zacytować. Zaznaczasz, Przycisk cytowanie selektywne i gotowe.

ile kosztuje plantowanie głowicy i co przy tym trzeba jeszcze zrobić?

Zależy gdzie. Ja płaciłem do 80 zł. Przy okazji warto wymienić uszczelniacze zaworów, sprawdzić szczelność zaworów bo to nie wiadomo kiedy było robione.

Uszczelniacze zaworów dla tego by nie palił nam oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też po rozgrzaniu silnika, czy chłodnica jest gorąca.

Może termostat zaciął się i nie otwiera pełnego obiegu chłodzenia.

Przed rozgrzaniem sprawdź też poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności