Skocz do zawartości

dziwny odgłos podczas jazdy


Gość blondiG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam CORSE C 2005r. 1,3 cdti. Podczas jazdy w trakcie przyśpieszania nawet bardzo wolnego wydobywa się gwizd (można to porównać do gwizdu czajnika na małym gazie). Jest to gwizd w jednym tonie bez znaczenia jakie ma obroty silnik i z jaką prędkością jadę. Na postoju taki gwizd się nie wydobywa. Jest to dosyć irytujące. Na początku myślałem, że to od turbiny ale jak porównywałem to z sharanem to jest całkiem inny odgłos. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może Twoja turbina już ma końcówke żywota swego Amen. ;D

 

ten odgłos pojawia się nawet przy obrotoch 1000 obr i wyżej. Czy turbina działa non stop czy powyżej 2200 obr ?. Pozatym czuję jak powyżej 2000obr jest lepsze odejście. Chyba, że to tylo takie wrażenie. Ewentualnie jak sprawdzić czy działa turbina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Turbina działa cały czas ale jej prawdziwy potencjał czuć dopiero od ok. 2000 tyś obrotów. Zdejmij waż który doprowadza powietrze z intercoolera do turbiny i obejżył czy nie ma luzów albo czy nie jest zarypane olejem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blondiG

Witam,

podłączyłem dzisiaj kompa do mojej corsiny i wyniki są następujące: 1,3 cdti corsa-c 2005r.

engine (rpm)------- 3008; 3353; 3492;

prędkość km/h------- 34; 53; 56;

boost pressure (bar)---- 0,85; 1,07; 1,14;

Intake Manifold Absolute Pressure (kPa) ------ 183; 205; 212;

Air flow Rate from Mass Air Flow Sensor (g/s) 40,4; 51,27; 43,23;

Fuel Rail Pressure kPa ------ 120400; 125200; 123800;

 

czy te wyniki są prawidłowe?

Edytowane przez blondiG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wyniki są dobre , ale mam wrażenie ze ciśnienie na listwie troszkę niskie (ale możne mi się zdaje)\

Ogólnie turbinę dobrze się sprawdza na 3 4 biegu , ale wówczas trzeba mięć dobry i bezpieczny kawałek drogi. Proponuje podać wyniki na 4 biegu. Potem...... zdejmij rurę biegnącej do turbo od strony filtra powierza , dostęp jest troszkę utrudniony ale nie jest tez tragicznie , sprawdź ile oleju się tam zgromadziło , jeśli masz silne palce spróbuj pokiwać wirnikiem góra dół , duży wyczuwalny luz oraz duża ilość oleju nawet po wcześniejszym wytarciu to sygnał ze turbina jest już mocno wypracowana (więcej niż tylko lekko zwilżone ścianki) Zorientuj się ile silnik zużywa ci oleju na dystansie 1000 km.

 

niewielki luz z trudem wyczuwalny jest dopuszczalny ........

 

POzdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie przyśpieszania nawet bardzo wolnego wydobywa się gwizd (można to porównać do gwizdu czajnika na małym gazie)

 

 

a czy temu gwizdowi towarzyszy dymienie intesywne na biało lub biało-niebiesko??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam podobny problem można powiedziec że ta sama dolegliwośc czy juz wyjaśniłeś co to może byc na luzie nic nei słychac nawet gazując a na biegu juz słychac lekki pogwizd prosze o jakies podpowiedzi pozdrawiam dodam że posiadam Corsa D 1.3 CDTI 75KM

Edytowane przez ernest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne turbo a sprawdzałeś jadać 80-100 i wrzucić luz może skrzynia po-prostu już wyje :) DTJ DTH jaki motor 1.3 cdti nic nie mówi bo są 2 różne turbinki:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności