Skocz do zawartości

blad 93


Gość oko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem od paru dni z moja sintra 2.2 GLS benzyna + LPG

Mianowicie podczas jazdy zapala mi się na kilkanaście sekund check, przez zwarcie na wtyczce serwisowej odczytałem kod błędu (93), wizyta w warsztacie to potwierdziła (mechanik podłączył komputer).

Jak się zapala check to mam wrażenie ze silnikiem lekko szarpie, czuć to tylko pod pedałem gazu bardzo delikatnie.

Według link ten blad oznacza:

- 93 Moduł sterujący QUAD -dla Układ wtryskowego MULTEC firmy Delco-Remy

- 93 czujnik Halla - zbyt niskie napięcie dla okładu wtryskowego M2.5

 

U mechanika komputer podał opis błędu: czujnik Halla - zbyt niskie napięcie.

Wiec wychodzi chyba na to ze trzeba wymienić czujnik Halla, ponieważ nie wydaje mi się żeby było to zwarcie do masy, ponieważ błąd nie występuje cały czas.

Problem tylko w tym, że w serwisie Opla powiedzieli mi że w tym silniku są dwa czujniki HALLA:

- Czujnik wałka rozrządu.

- Czujnik wału korbowego.

Który z nich wymienić ?

Mechanik powiedział mi, ze czujnik Halla musi być oryginalny, ponieważ z zamiennikami są przeważnie problemy, jest to prawda ?

Nie wiecie może kto w okolicach Katowic naprawia sintry ?

oko

Dziękuję z góry za wszystkie sugestie i pomoc.

Przepraszam za poprzedni post, przez przypadek nacisnąłem enter a nie widzę opcji usuń postu.

 

 

 

 

 

poprzedni już skasowałem / Kacper

Edytowane przez oko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

Chciałbym cię przestrzec przed pochopną wymianą czujnika położenia

 

wału korbowego. W moim autku występował podobny problem, komputer

 

pokazywał błąd w/w czujnika. Po wymianie błąd pozostał. Co się

 

okazało, błąd ten zawsze występuje na unieruchomionym silniku.

 

Po odpaleniu błąd znika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko wtyczka nie łączy. Miałem podobne objawy w 3.0 v6, tylko że komp mi pokazywał jeszcze błąd czujnika stukowego. Najlepiej kupować po numerze katalogowym. Używane sprzedają w Żorach (rozbierają ople). Najpierw poleciłbym Ci sprawdzić wtyczki i przeczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Sprawa załatwiona, problemem był uszkodzony czujnik Halla ten przy rozrządzie.

Jak do tego doszedłem?

Poprostu pojechałem na wakacje nad morze przez całą Polskę, na miejscu pękł mi pasek rozrządu (50 tys temu był wymieniany, zawiniła pompa wody), dostał po zaworach na jednym cylindrze, no i miałem cyrk. Na szczęście trafiłem na super mechanika w Stegnie, który zrobił to tak że moja sintra chodzi jak nowa, co prawda kosztowało mnie to 2240 zł :) no ale nie ma nic za darmo, no i przy okazji wymienił mi czujnik Halla :)

POzdrawiam

 

ps. Wymieniajcie często rozrząd razem z pompą wody, w książce serwisowej jest napisane ze co 60 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga robocizna, no albo naprawa albo laweta, no chyba że na wczasy ktoś zabiera warsztat :) no w sumie jak by się uparł i dorwał części to by zrobił ale mało czasu na opalanie by zostało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności