Skocz do zawartości

Złożenie zamka w dzwiach


Gość wasil3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem auto z niesprawnym zamkiem od strony kierowcy (klucz się tylko kręcił w zamku).

Auto zawsze otwierałem przez centralny zamek. Jednakże korzystała z auta inna osoba, która wepchneła tak klucz że nie mozna go było wyjąć.

Rozebrałem tapicerkę, ręką znalazłem zamek ale obudowa jego (zakrzywiona płyta blaszana)bardzo przeszkadzała przy jakichkolwiek ruchach. Udało się wyjąć klucz.

Jednakże nie udało mi się złożyć zamka. Nie nałożyłem tej wyciętej nakłatki która jest na drucie co otwiera dzrzwi.

Czasami przy zamykaniu drzwi słychać dodatkowo, jak drzwi się zamykają i od razu otwierają.

Proszę o radę w jaki sposób mogę złożyć zamek w drzwiach? (jak się tam dostać), co ewentualnie dokupić (Zamek wcześniej nie działał, chyba był zerwany)

lub jakiś link do miejsca gdzie znajdę opis.

Dziękuję za pomoc/ nowiciusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składaj go w drzwiach tylko odkręć śruby mocujące i wyciągnij go na zewnątrz. Wtedy będziesz mógł zobaczyć dokładnie co jest nie tak i czy jest potrzeba zakupu nowego zamka.

To że przy zamykaniu słuchać jak drzwi otwierają się i zamykają to efekt uszkodzonej wkładki która nie jest w właściwej pozycji. Kup nową wkładkę i poproś w jakimś zakładzie ślusarskim aby dopasowali ją do twojego klucza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składaj go w drzwiach tylko odkręć śruby mocujące i wyciągnij go na zewnątrz

Jedyna śruba jaką wykręcam jest ta z boku drzwi, od tej osłony której i tak nie mogę wyciągnąć, innych nie widziałem. Do miejsca zamka nie dał bym rady dojść żadnym śrubokrętem (wykręcić). Widać tylko trochę z boku cylinder zamka i to po odchyleniu tej osłony. Nie wiem jak to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie zerknąć dokładnie ale na kiepskiej fotce zamka widziałem trzy śruby mocujące.

Jak możesz to zrób zdjęcie i zaznaczę gdzie te śruby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek jest bardzo zabudowany (na zdjęciu "miejsce zamka" kciukiem pokazuje gdzie się znajduje).

Zdjęcie "zamka" nie mogłem się dalej dostać przez tą czarną osłonę.

Co dalej?

post-9693-0-54592400-1309452294_thumb.jpg

post-9693-0-51582900-1309452336_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest śruba którą widać (od szyny szyby) i jeszcze ta z boku od poluzowania obudowy.

Wykręciłem je wszystkie, odsunąłem szynę od szyby, ale i tak nie dało wyjąć, ani zdjąć czarnej obudowy blaszanej.

Więcej śrub nie ma. Zamek jest tak głęboko, że nie da się tam śrubokrętem dojść, gdyby jeszcze tą osłonę dało się wyjąć, mógłbym więcej zobaczyć lub ręką się tam dostać, a tam pewnie są te śruby. (osłona jest jeszcze zamocowana przy samej szybie, ale nie widzę dokładnie gdzie i nie mogę się tam dostać).

Jakie mam dalej podjąć kroki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że konieczne będzie wyjęcie szyby i prowadnicy szyby aby się dobrać do zamka.

na początek wyciągnij uszczelkę z tej prowadnicy, zobaczysz jak jest u góry mocowana ta prowadnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności