Skocz do zawartości

Klimatyzacja nie chłodzi


Rekomendowane odpowiedzi

No ale powiedz ? kupiles auto i nie sprawdzales klimy ? czy wiedziales ze nie dziala ? jak malo czynnika to nie ruszy ... masz climatronik ? czy reczna ? przy wlaczeniu sprezarki obroty powinny podskoczyc , i spalanie chwilowe obserwuj na postoju bo tez wzrosnie.

Auto kupiłem w kwietniu i było na pełnym przeglądzie wszystko działało, klima siadła w zeszłym tygodniu. To że obroty powinny skoczyć i spalanie chwilowe to zauważyłem już wcześniej. W trybie eco na postoju brał około 0,9l z włączoną klimą jakieś 1,6l. Po usterce pomimo zmiany trybów pracy cały czas ssał około 1l.

Może miałeś końcówkę czynnika i teraz się skończył ?

Tak z dnia na dzień raczej sie nie skończył:)

 

A rozwiązanie zagadki jest takie:

Byłem wczoraj u mechanika, facet najpierw sprawdzi szczelnosć instalacji- wszystko ok, potem ilość czynnika 640/730- ubytek niecałe 13%.

Facet podniósł auto zdjął osłony silnika, pogmerał chwilę i znalazł sprzęgło od klimatyzacji które się odkręciło, spadło i zawisło gdzieś na fragmencie ramy:)

Finał imprezy był taki, że chłopak znalazł inna nakrętkę dokręcił sprzęgło i klima działa. Musze tylko zakupić oryginalną nakrętkę w ASO koszt około 3-5 zł i podjechać jeszcze raz facet przekręci nakrętki dla pewności, żeby wszystko pasowało.

Swoją drogą chlopak młody ale dobrze zaznajomiony z tematem, potrafi odpowiedzieć konkretnie prawie na każde pytanie i cena usługi również w normie. Polecam zakład jeśli ktoś będzie zainteresowany naprawą klimy w Poznaniu

 

Pozdrawiam i zamykam temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnik moze wyleciez w pare sekund jak jest dziura ;)

wiec moze sie skonczyc ot tak

 

widac trafiles na fachowca a nie papraka

inny by juz wymyslal

daj jego namiary w odpowiednim temacie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam identyczny problem, klima w ogole nie chlodzi, po wlaczeniu klimy na maksa spalanie skacze zaledwie o 0,1 l/h a nie jak wczesniej o okolo 0,5 l/h. Wczoraj popoludniu klima jeszcze dzialala, wracalem z wczasow caly dzien i noc i w nocy przy ruszaniu na swiatlach uslyszalem charakterystyczne "sykniecie" i najprawdopodobniej od tamtego czasu nie mam klimy choc nie wiem bo to byla noc, a wtedy klimy nie uzywalem, brak klimy zauwazylem dzisiaj rano. Czy owe sykniecie charakteryzuje brak czynnika? Wystarczy napelnic i po robocie ?

 

P.S. Owe "sykniecie" slyszalem raz przez jakies 4 sekundy, teraz tego odglosu nie ma.

Edytowane przez invict

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie brak czynnika a sprzęgło klimatyzacji było. Proponuję sprawdzić czy nie stało się to samo klima nie ciągnie więcej bo poprostu nie chodzi nie chodzi. Najprościej postawić na podnośnik, rozebrać osłony i zobaczyc przy pasu klinowym, ja miałem tyle szczęścia, że sprzęgło zatrzymało sie na ramie i osłonie, więc nigdzie nie wypadło. Co do czynnika i uzupełniania to wszystkie 'majstry" z miejsca chcą to robić i napełniać koszt blisko 200 zł, ja za sprawdzenie szczelności i ilości czynnika zaplacilem 40 zł. przy okazji chlopak mlody zauwazył,że to jednak nie czynnik i w 5 min naprawil usterke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabilem klime, wrocilem do domu, chlodzila super. Rano, nie chlodzi w ogole. Pojechalem do zakladu gdzie mi nabijali i powiedzieli, ze jest pusta. Wczoraj sprawdzali szczelnosc i wyszlo wszystko ok. Dzis mowia, ze nieszczelna i ze ich takie rzeczy przerastaja, oni tylko odgrzybiaja i nabijaja i , ze musze leciec do mechanika a potem przyjechac do nis i mi za darmo juz nabija. Mial ktos kiedys taki problem z nieszczelnoscia? Czy owe sprzeglo czy inne rzeczy maja z tym zwiazek ? Boje sie, ze moze mnie to kosztowac;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe "sprzęgło" niema nic do rzeczy w związku ze szczelnością układu. Ono załącza tylko chłodzenie, u mnie w związku z tym, że się nie kręciło nie skakało spalanie. Facet powiedział, że pomimo braku czynnika spalanie i tak by wzrastało, bo załącza się cały układ ,a że niema czym chłodzić to inna sprawa. dalej proponuję sprawdzić sprzęgło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przy braku czynnika bo uklad byl nieszczelny spalanie nie wzrastalo tak drastycznie jak wzrasta przy obecnosci czynnika. Powodem nieszczelnosci byl przetarty przewod od klimatyzacji ktory przylega do przewodu od EGR, przewody pracowaly i ten od klimatyzacji sie przetarl. Przewod zespawany i klima dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności