Skocz do zawartości

Sprężarka z klimy - dziwna sprawa


Gość grzegorz.z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz.z

Witam wszystkich

Od kilkunastu dni jestem szczesliwym posiadaczem Opla Sintry 2.2 benzyna

Jak to z uzywanymi autkami bywa - nie dziala pare rzeczy - miedzy innymi klima.

Sprzedajacy mowil ze uklad jest nieszczelny. Pojechalem sprawdzic do serwisu szczelnosc. Faktycznie - nieszczelny kompresor - zalecili wymiane na "nowy".

Poszukalem po internecie - stwierdzilem ze zakup uzywanego moze byc niepewnym rozwiazaniem. Postanowilem zakupic regenerowany.

Dzis bylem zamontowac ten kompresor. Pan zamontowal, sprawdzil szczelnosc robiac podcisnienie - wyszlo ok. Odpalil - wszystko dziala. Wsiadlem do auta, startuje, wlaczam klime i odjezdzam - okazuje sie, ze jednak nie dziala. Wrocilem natychmiast z reklamacja i pytam co jest?? Pan stwierdzil ze padl kompresor bo wytwarza zbyt male cisnienie. Posprawdzal to na wskaznikach z urzadzenia do nabijania klimy i stwierdzil ze to kompresor na 100% - pracuje ale jakby slabo.

Kompresor jest na gwarancji - pytanie czy ja uwzglednia - bo wiadomo jak u nas ze wszystkim jest - sa gwarancje, ubezpieczenia itp. tylko jak przyjdzie co do czegoto jest zawsze wina uzytkownika. Nie chce przesadzac ale spodziewam sie, ze moze tak byc. Meczy mnie tylko jedna rzecz - jak dojechalem do domu (jakies 15km) to uslyszalem takie klekotanie sprezarki jakby sie o nia obijala jakas luzna blacha - po wlaczeniu klimy dzwiek ustaje. Co to moze byc? Moze przez to jest zbyt male cisnienie?

Zdecydowalem ze odesle ta klime na gwarancji ale stary kompresor jeszcze zatrzymam, w razie gdyby nie uwzglednili - czy jestem w stanie sam z tych dwoch cos zmontowac czy to sa zbyt skomplikowane sprawy? Zaznaczam, ze checi do tego typu robotek mam, z wiedza srednio bo jestem poczatkujacy w temacie. Czy ktos z Was sam naprawial kompresor?

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie! Ta "dzwoniąca" blacha to sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki.Po wyłączeniu "biega" na luzie. Ja kupiłem dwa lata temu używkę w Nekli (z gwarancją rozruchową) i jak na razie śmiga! Pozdrówka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kompresor jest sprawny ale nieszczelny to wystarczy wymienić komplet uszczelnień i po sprawie. Jeżeli tego nie robiłeś to lepiej zlecić to firmie od klim (ja zawiozłem im wyjęty kompresor i sam włożyłem go z powrotem bo to największe koszty).

Jeżeli chcesz kupić używkę to najlepiej z niewyjętego silnika po sprawdzeniu, że chodzi OK.

Co do dźwięku to tak jak kolega napisał. Można wymienić samo sprzęgło bez wyjmowania kompresora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to właśnie wina tego sprzęgiełka? U mnie jak kupiłem Sintrę to sprzęgło było spalone i w ogóle nie działało. Kupiłem nowe za 360zł i teraz jest ok. Sprawdził bym napięcie na przewodach przy sprzęgle i łożysko. Klekotanie może świadczyć o luzie na łożysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz.z

Witam

Dzieki serdeczne za szybkie odpowiedzi. Z ta sprezarka to jest tak ze stara mam do uszczelnienia a na ta nowa gwarancje - pytanie czy ja uwzglednia. Jak moge samemu sprawdzic to sprzegielko? Mysle, ze moze uda mi sie z 2 poskladac jedna. Czy do sciagniecia sprzegielka jest potrzebny jakis sciagacz? Orientujecie sie moze czy na forum, lub byc moze gdzies w necie jest instrukcja lub jakas informacja jak sciagnac to lozysko?

Dzieki jeszcze raz, pozdrawiam

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo rzeczy robię przy autach sam. Jednak uważam, że tu potrzebny jest dobry mechanik z porządnym zapleczem- odpowiednie ściągacze, prasa i itp. Nie wszystko można zreperować u siebie w garażu niestety :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz.z

Witam ponownie

Dzis jakims cudem klima zaczela dzialac, moze cos sie rozruszalo. Jedyne co mnie niepokoi to ten dzwieki luznej blachy - kolega wyzej wspominal ze to sprzeglo. Koledzy doradzcie, bo jutro przyjdzie mi kolejny kompresor w ramach gwarancji z tej firmy gdzie kupilem ten zregenerowany - jest sens to wymieniac czy nalezy "pokochac" ten dzwiek luznej blachy - a jest naprawde glosny.

Zastanawiam sie bo znow wymiana, znow koszty :( dzwiek ustaje po wlaczeniu klimy.

 

Doradzcie prosze

Dzieki i pozdrawiam

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość orzeszko

Jeżeli kompresor jest sprawny ale nieszczelny to wystarczy wymienić komplet uszczelnień i po sprawie. Jeżeli tego nie robiłeś to lepiej zlecić to firmie od klim (ja zawiozłem im wyjęty kompresor i sam włożyłem go z powrotem bo to największe koszty).

Jeżeli chcesz kupić używkę to najlepiej z niewyjętego silnika po sprawdzeniu, że chodzi OK.

Co do dźwięku to tak jak kolega napisał. Można wymienić samo sprzęgło bez wyjmowania kompresora.

Witam! Muszę się tu podłączyć i poprosić cię kolego o poradę... Napisałeś (sam włożyłem go z powrotem bo to największe koszty). Napisz mi proszę jak go wymontowałeś?! Ja pół motora rozebrałem i ni ch.. Są tam trzy śruby na ten cały torx odkręciłem i kompresor ani drgnoł, popuściłem jeszcze pompę wspomagania i dalej nic! Nic tam nie widać co przeoczyłem? Z góry dziękuje za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności