Skocz do zawartości

Parrot CK3100


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dizel1982

Witam.

Zakupiłem dziś zestaw głośnomówiący parrot CK3100. Zestaw używany ale sprawny. I teraz mam problem. Chcę go zamontować w astrze G z fabrycznym radiem Siemens VDO CDR 500. Kompletnie nie wiem jak to zrobić. Mam jakieś 4 wtyczki:

a7d660cb5dd99252m.jpg

ale w instalacji nie mam miejsca chyba na ich podłączenie. Muszę zakupić jakiś rozgałęziacz? Czy ucinać te wtyczki i lutować te kable do instalacji radia? Mam instrukcję obsługi ale jest ona dla mnie do niczego bo nic z niej nie rozumiem. Prócz pięknego rysunku nie ma tam zupełnie nic. Nie montowałem nigdy czegoś takiego a jak podjechałem dziś do warsztatu gdzie zajmują się montażem takich rzeczy to mi krzyknęli 250zł. Fajnie, zestaw kupiłem okazjonalnie za 150zł (wymontowany ze sprowadzonej z belgii rozbitej vectry) a za montaż dam prawie 2 razy tyle. Jakby ktoś potrafił pomóc to byłym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable to wyglądają na przelotki, aby nie trzeba było ciąć fabrycznych kabli do radia.

Wypinasz kostkę z radia i pomiędzy nią a radio wpinasz się tymi przelotkami.

Pozostaje jeszcze pomyśleć jak sensownie podłączyć trzecią kostkę od wyświetlacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Ok, faktycznie te duże kable podłącza się pomiędzy instalację radia a samochodu. Teraz tylko pozostają te 2 luźne kable, nie podpięte pod żadną wtyczkę. Są one koloru niebieskiego i białego. Czy wie ktoś gdzie je należy podłączyć?

 

Chodzi mi dokładnie o te które zaznaczyłem:

ba214f817c667373m.jpg

Edytowane przez dizel1982

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Heh, żeby jeszcze ten schemat był. Cała instrukcja montażu jaką dał producent to jeden rysunek, ooo, właśnie taki:

66a34bec8b842a14m.jpg

 

Może jestem jakiś inny ale nie rozumiem z tego absolutnie NIC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Myślałem podobnie ale niestety nie. Te dwa kabelki są w tej drugiej wiązce. Niestety taka dokładna jest instrukcja montażu tego zestawu :/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, są podpięte do tego samego pinu w kostce?

Według schematu z centralki powinna wychodzić jeszcze jedna kostka z kabelkami do wpięcia tych o które pytasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

One wychodzą tak jak widzisz z tej jednej dużej kostki. Nie ma żadnych pinów żeby je wpiąć a te kable które Ty zaznaczyłeś na schemacie, w wiązce są to dokładnie te które zaznaczyłem na zielono:

93e0a65c706d7e83m.jpg

 

To są kable zasilające. Nie mam kompletnie pojęcia gdzie na schemacie są te kable o które pytam. Ten schemat jest robiony dla osób które zajmują się montażem tego gówna tylko że takie osoby schematu nie potrzebują a jeśli ktoś to robi poraz pierwszy to z instrukcji się nie dowie niczego. To chyba jest tak specjalnie napisane żeby iść do serwisu i zamontować to w serwisie. W internecie też brak jakichkolwiek informacji na ten temat. A jak podłącze źle to spalę wszystko i tyle będę z tego miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności