Skocz do zawartości

Astra f kontrolka "check engine"


Gość Przemas9302

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemas9302

Dziwne co jakiś czas gdy stoje w miejscu autem pali mi się kontrolka "check engine" ale gdy rusze i przejade pare metrów znika oco tu chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Tak jest pewnie na LPG i masz I-szej generacji więc to normalne.

Chyba że tak się dzieje na benzynie więc sczytaj błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Tak na LPG tylko niewiem czy I generacji instalacja z 2004 roku tomasetto. Czyli nie przejmować się tym? Bo we wtorek miałem przegląd to wyszło tylko że klocki hamulcowe i żarówka podświetlenia tablicy a ta kontrolka wcześniej się pojawiała już.Żeby nie zakładać tematów kolejnych chcę wymienić świece, kable, i kopułkę z palce i tu pytanie czy można wziąć byle jakiej firmy kopułkę z palcem czy nie? bo np na allegro jedna kopułka z palcem jest za 22 zł druga 45 i trzeia 63 oczywiście różne firmy ale wygląd ten sam. A i kable jescze one są zakończone takimi metalowymi jakby tunelami a na samym końcu jest sprężynka która trzyma się świecy czy wystarczy pociągnąć żeby puściły świece czy nie?

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

A i kable jescze one są zakończone takimi metalowymi jakby tunelami a na samym końcu jest sprężynka która trzyma się świecy czy wystarczy pociągnąć żeby puściły świece czy nie?

Wystarczy pociągnąć.Nie kupuj od razu kopułki.

Odczytaj błędy

http://www.opel24.com/porady/kadett/398-kody-bdlw-rev2.html

Jest więcej tematów jak odczytać a my nie wiemy jaki masz silnik.

 

Tak na LPG tylko niewiem czy I generacji instalacja

Nie mam w tej chwili dojścia do moich zdjęć więc postaram się słowami wytłumaczyć.

I-szej generacji ma na wężu dochodzącym do mono-wtrysku śrubę do regulacji. II-giej generacji ma silniczek krokowy. Oszukany tak to nazwę ma jedno i drugie. Jeśli masz I-szej generacji to kontrolka ma prawo się palić bo nie ma co oszukać sondy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Silnik 1.4 60km rocznik 1994 wiesz poprostu kopułka ma zaśniedziałe styki a że koszt niewielki kopułki to chcę kupić nową i daltego chcę się was poradzić czy byle jaką kupić czy nie. A instalacje LPG mam I generacji bo jest śruba którą się reguluje imbusowa chyba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

. A instalacje LPG mam I generacji bo jest śruba którą się reguluje imbusowa chyba.

To sprawa jasna. Kontrolka będzie się palić. Jak sprawdzisz błędy wyjdzie Ci sonda lambda. Tym się nie przejmuj.

Kopułkę i palec jeśli chcesz to możesz kupić ale ja bym wyczyścił styki jeśli są zaśniedziałe.

No ale ja nie lubię bez potrzeby wywalać kasy i nie wiem jak twoje auto pracuje.

Jeśli uważasz że jest coś nie teges to wymień. Nie są to zbytnie koszty a może będzie lepiej niż po czyszczeniu.

Ciężko doradzić jaka będzie lepsza. Mówi się że droższe jest lepsze. Moim zdaniem nie zawsze. wybrał bym środkową cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Chodzi bardzo dobrze czyściłem w sobote ale nie lubie jak coś jest zaśniedziałe po prostu pierwsze auto i zadbać chcę porządnie a w dodatku miał 2 dni pod rząd odpał że jechałem po małych dziurach ciut za szybko i nagle gasł po czyszczeniu już nie zgasł z taką samą jazdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

a w dodatku miał 2 dni pod rząd odpał że jechałem po małych dziurach ciut za szybko i nagle gasł po czyszczeniu już nie zgasł z taką samą jazdą.

To przy okazji przeczyść wszelkie masy by nie było niespodzianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności