Skocz do zawartości

Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pytanko po właczeniu klimatyzacji zauwzyłem ze wydaje dziwny metaliczny dzwiek:/wczesniej tego nie slyszałem bo zawsze załaczałem podczas jazdy a teraz właczyłem na postoju i taki dzwiek co moze byc powodem tego??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Kill3rReaper

Witam forumowiczów ???

Dzisiaj wreszcie pojechaliśmy z ojcem na dobicie klimatyzacji i się zastanawiamy czy nikt nas w balona nie robił, a wiem że tutaj powiecie mi czy wszystko jest ok :)

A więc: Wydaliśmy 230zł za napełnienie klimy, osuszenie, i napełnienie barwnikiem (podejżenie wycieku). 180zł dobicie, 50zł barwnik. Gazu w klimie było 120g, wchodzi ponoć 900g. Facet podłączył czujnik temperatury do wywiewu, po jakichś 5 minutach z zamkniętym obiegiem i wyłączoną dmuchawą (klima sama sobie jakąś dmuchawę włącza) pokazało 5,5 *C i nadal spadało, ale już bardzo powolutku, tak 0,1 *C na 5 sekund. Jak się włączy dmuchawę powiedzmy na 4 "bieg" to temperatura wzrasta... Nie wiem czy to wada klimatyzacji czy tak powinno być... Nie znam się na klimatyzacji, mam klimatyzację manualną, nie wiem jak się jej powinno używać (włączyć i zamknąć obieg) nie otwierać okien? Jechać z otwartym obiegiem? Jak ktoś może mnie uświadomić będę wdzięczny :)

Pozdrowienia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam:)

Mam pytanko po właczeniu klimatyzacji zauwzyłem ze wydaje dziwny metaliczny dzwiek:/wczesniej tego nie slyszałem bo zawsze załaczałem podczas jazdy a teraz właczyłem na postoju i taki dzwiek co moze byc powodem tego??

prawdopodobnie kończy się gaz.musisz podjechać na serwis klimy i sprawdzić szczelność.może też być sprzęgło na sprężarce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcje sobie zassij z neta tam opisane jak uzywac ???

 

z zamknietym obiegiem i nawiew na maxa

to jezeli auto dlugo stalo na sloncu przy duzym naslonecznieniu

 

pozniej na 2 i otwierasz obieg powietrza

 

od czasu do czasu na dlugiej trasie mozna uchylic delikatnie szyber albo okno

klima wysusza powietrze ale to chyba wiesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a co moze byc teraz klima sie nie załacza wogole:/nawet obroty nie spadaja:/ wczesniej chodziła normalnie tylko po zimie- nie była właczana:/ nie dziala co to moze byc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

a co moze byc teraz klima sie nie załacza wogole

Podpowiedzi bo przyczyną mogą być różne: padła sprężarka, masz mało "gazu" i sprężarka się nie włącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a co moze byc teraz klima sie nie załacza wogole

Podpowiedzi bo przyczyną mogą być różne: padła sprężarka, masz mało "gazu" i sprężarka się nie włącza.

tak jak pisze huri_khan....sprawdz...a jak chodzi o kolege wyzej...to im wiekszy nawiew tym mniej chlodzi....dlatego 2 jest optymalna. bo ostanio sprawdzali mi tem chlodzenia ..i sprawdzali na 2 biegu ...i wyszlo 5 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na 99 % szczelność u mnie były podobne objawy.Duże koszta naprawy, regeneracja kompresora ok 1000 zł jeżeli przewody 600 zł, zgniłe gniazdo w chłodnicy ok 500 (trza wymienić) najlepiej wypada uszczelka między przewodami a chłodnicą ok 100zł.to może być przyczyną. Ale prawdopodobnie kompresor bo we vectrach były bardzo felerne. Kiedyś nawet ktoś chciał we wszystkich vectrach je wymieniać ale GM się nie zgodził. Miały wade konstrukcyjną. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % szczelność u mnie były podobne objawy.Duże koszta naprawy, regeneracja kompresora ok 1000 zł jeżeli przewody 600 zł, zgniłe gniazdo w chłodnicy ok 500 (trza wymienić) najlepiej wypada uszczelka między przewodami a chłodnicą ok 100zł.to może być przyczyną. Ale prawdopodobnie kompresor bo we vectrach były bardzo felerne. Kiedyś nawet ktoś chciał we wszystkich vectrach je wymieniać ale GM się nie zgodził. Miały wade konstrukcyjną. ;)

taa moze na 99.9%

 

bez wizyty u speca to sobie mozna wrozyc

u mnie przetarl sie waz kolo paskow

wymiana/naprawa z nabiciem 300 zlociszy

 

wiec nie strasz chlopaka bo na zawal zejdzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1000 zł to lekka przesada za regenerację. Ja dałem 495 zł za wymianę uszczelki i łożyska i chodzi jak szwajcarski zegarek -odpukać. Te sprężarki mają jedną wadę: rozszczelniają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności