Skocz do zawartości

Corsa D i Display Safe


Gość Jacck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znajomy kupił Corsę D 2008r. bez radia. Nie dostał do niej żadnych kodów (security itp). Dowiedział się od poprzedniego właściciela ze rzekomo Corsa była fabrycznie kupiona bez radia. Kupił do niej w internecie radio CD 30 MP3 (Delphi Grundig). Po podłączeniu radia wyświetla "Display Safe" (wyświetlacz monochromatyczny pomarańczowy). Odczytałem pamięć z radia programatorem i na pewnym forum dostałem do niego 4 cyfrowy kod. Na innym forum dostałem zmodyfikowaną zawartość pamięci z którą radio miało być wylogowane (unregistered). Po wgraniu tego do radia nadal "Display Safe".

Po podłączeniu Op-comem wybieram Corsa D rocznik 2008 i znajduje radio CD 30 MP3. Wchodzę w Programowanie, daję Wyłączenie zabezpieczenia antykradzieżowego, podaję PIN który dostałem z forum (tylko ten przyjmuje - innych nie) i OP-Com pisze ze programowanie OK lecz nadal jest "Display Safe" (świeci cały czas - nie miga. Głośniki jeszcze nie podłączone więc nie wiem czy coś pika czy nie).

Robiłem wiele razy włączenie i wyłączenie zabezpieczenia antykradzieżowego (za każdym razem podając PIN) lecz ciągle świeci się "Display Safe".

 

Wchodząc w moduł DIS (wyświetlacz) i Programowanie na jakieś 50 prób może ze 3 razy pojawiło się wyłączenie zabezpieczenia antykradzieżowego (w module Radia jest za każdym razem). Przy pozostałych próbach brakuje tego menu. Nie wiem od czego to zależy? W każdym razie po wybraniu deaktywacji zabezpieczenia wyświetla komunikat żeby czekać bo trwa odczyt aktualnego PIN-u i nic się nie dzieje. Na ok. 3 próby ani razu nie odczytało tego kodu (ręczne wpisanie nic nie daje - próbowałem wpisywać PIN od radia).

 

Co z tym fantem zrobić?

Czy ciągłe świecenie "Display Safe" świadczy o tym że jednak wyświetlacz pamięta jakieś radio (a poprzedni właściciel kłamie)?

Czy można to zmusić do współpracy OP-Comem? Której wersji najlepiej używać (używam 08/2010)?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Jacck

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem.

Jest tam napisane m.in.:

"Jeśli na stałe zapali sie napis DISPLAY SAFE to niestety obydwie części zestawu nie są rozparowane"

Czyli mam rozumieć że poprzedni właściciel samochodu kłamie że samochód został kupiony bez radia?

 

Dlaczego mimo wyłączania zabezpieczenia antykradzieżowego w radiu ciągle świeci "Display Safe"?

A może Op-com tylko udaje że wyłącza? Której wersji Op-Coma użyć żeby wyłączyła na pewno?

 

Jak rozparować sam wyświetlacz? Albo jak sprawdzić czy jest w ogóle zparowany z jakimś radiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności