Skocz do zawartości

Nie mogą naprawić - Signum


Gość kuncu88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuncu88

Sluchajcie mam powazy problem z moim signum 1.9cdti 150km. Podczas jazdy zgasł mi silnik i auto nie chcialo zapalic. kiedy przyjechalem je scholowac po ok 5 godz. po bardzo dugim kreceniu rozrusznikiem odpalilo ale nie chodzilo regularnie i zabralem je do mechanika. stoi juz w serwisie ok poltora miesiaca w holadni nikt nie wiem czemu auto odpala raz na jakis czas.. wymienilem w aucie kolektor ssacy bo klapki byly urwane wraz z nowym EGR i czujnikiem ktorym gdzies tam jest, oraz czujnik polozenia walu i w dalszym ciagu jest tak ze np dzis mi odpali chodzi chwile normalnie a po zgaszeniu nie mozna go odpalic albo caly sie trzesie i nie regularnie pracuje. Zanim mi zgasl slychac bylo napewno dwumas ale nie wydaje mi sie zeby mialo to jakis wplyw na to czy silnik odpala regularnie i ladnie chodzi bo gdy odpali mi to samochod jezdzi naprawde dobrze i wszystko pieknie pracuje. Co moze byc przyczyna gdy w serwisie non stop podlanczaja komputer i zadne bledy nie wychodza, wczesniej byl tylko EGR ktory zostal wymieniony na nowy.. Mechanik holenderski mowi mi ze nie ma bledow i on nie wiem co jest z tym autem ale bedzie szukal.. Jesli ktos moze mi pomoc co jest z tym autem to bardzo prosze. dodam ze wtryski byly juz u sprawdzenia i wszystkie sa ok oraz pompa tez podaje dobre cisnienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuncu88

filtra nie sprawdzial chyba jutro z rana pojde i mu powiem zeby sprawdzil

Edytowane przez kuncu88
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jesli ktos moze mi pomoc co jest z tym autem to bardzo prosze. dodam ze wtryski byly juz u sprawdzenia i wszystkie sa ok oraz pompa tez podaje dobre cisnienie

A którą pompę sprawdzali? bo masz pompę wstępnego tłoczenia w zbiorniku paliwa która tłoczy paliwo do filtra oraz pompę wysokiego ciśnienia która tłoczy paliwo do zasobnika paliwa (CR) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuncu88

Bede tam o 16 i juz odrazu napisze

 

Bede tam o 16 i odraxu napisze..

 

Byly sprawdzone obydwie pompy i dzialaja bez zazutow.. Pompa wysokiego cisnienia tloczy cisnienie 300 bar.. Dzisiaj kazano mi zabrac auto i pojechalo do serwisu opla w holandi.

 

300 bar przy kreceniu rozrusznikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Byly sprawdzone obydwie pompy i dzialaja bez zazutow.. Pompa wysokiego cisnienia tloczy cisnienie 300 bar.. Dzisiaj kazano mi zabrac auto i pojechalo do serwisu opla w holandi.

 

300 bar przy kreceniu rozrusznikiem

Wygląda że pompa wytwarza ciśnienie około 30 MPa a powinna dawać ciśnienie około 160 MPa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod zrobiony okazalo sie ze paliwo w baku bylo trefne.. Masakra 1700 euro lacznie mnie to kosztowalo zanim znalezli przyczyne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PałaszD

Trefne w sensie chrzczone z wodą, czy pomyłka i wlano nie ten rodzaj paliwa?

Koszty mega wielkie... ale najważniejsze, że auto już OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności