Skocz do zawartości

wymiana koła dwumasowego


Gość amadipl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amadipl

Witam.dałem mechanikowi koło dwumasowe do wymiany oraz komplert sprzęgła. Koleś wymienił, ale Meriva nie chce odpalić. Co może być przyczyną? Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc. Może trzeba trzeba coś z oprogramowaniem zadziałać. Zaznaczę,że wcześniej Mery paliła na dotyk. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie ma co ukrywać,mechanik coś spi... wyjmujesz stare zakładasz nowe i powinno palić normalnie,może coś powypinał i gdzieś wisi nie wpięte,albo coś wymyśla że by zarobić,daj znać co było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam identyczny problem i to nie jest raczej wina mechanika bo ze starym kołem pali ok. Po wymianie dwumasy auto nie chce zapać. Po przekręceniu kluczyka słychać jak by coś przeskakiwało po zębatkach. Stwierdził, że to problem z wieńcem dwumasy ponieważ rozrusznik nie cofa się tylko blokuje w wieńcu. Jak to możliwe skoro kupiłem dwumasę odpowiednia do tego auta ? nr części 415 0232 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie problem rozwiązany - poradził sobie inny mechanik.

Poprzedni właściciel zamontował dwumase od czegoś innego, zmienił także bendix i nowe koło "nie pasowało" - blokował się rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem po wymianie dwumasy sprzegła i docisku Niby wszystko wporządku,ale czasami jak odpalę auto to zaczyna tak telepać silnikiem jakby miał zaraz wyskoczyć z auta. Wystarczy, że wyłącze silnik i włącze i auto działa poprawnie.

Dodam że przed wymianą nigdy co takiego się nie działo. Może macie pomysł co może być nie tak ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem po wymianie dwumasy sprzegła i docisku Niby wszystko wporządku,ale czasami jak odpalę auto to zaczyna tak telepać silnikiem jakby miał zaraz wyskoczyć z auta. Wystarczy, że wyłącze silnik i włącze i auto działa poprawnie.

Dodam że przed wymianą nigdy co takiego się nie działo. Może macie pomysł co może być nie tak ???

 

 

Dwumasa wymieniona. Wszystko działa. Mechanik powiedział, że zapomniał coś podłączyć i dlatego nie mógł odpalić. Miałem dwumasę od innego Opla Meriva też diesla o tym samym silniku. Można więc zrobić wszystko tylko trzeba się znać. Ten mechanik się nie znał bo nie dość, że nie mógł odpalić to jeszcze jeszcze uszkodził mi nowiutki wysprzęglik i musiał kupować nowy. Czuję ,że w sprzęgle w trakcie jazdy są jakieś drobne wibracje ( na luzie tego nie czuć) więc chyba lepiej pojechać do fachowca od opli bo inny tylko wszystko skopie. Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności