Skocz do zawartości

Błąd na desce/nie załączenie 2 biegu wentylatora


Gość witek_77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek_77

Witam. Rozpisze się, gdyż nie każdy jest wróżką i wie o co chodzi.

 

No więc tak. Rodzice posiadają zafirę 2.0 DTI z 2000 roku z manualną klimą.

 

Ostatnio jadąc sobie przez miasto w korku oświeciła się kontrolka błędu chłodzenia (obrotomierz lewa strona). No to wziąłem się do diagnozowania. Sprawa wygląda tak. Auto po zapaleniu chodzi dobrze bez błędów. Po załączeniu klimatyzacji wentylator główny załącza się na 1-szym biegu. Wciąż bez błędów, klima działa jak należy. Ale z przyczyn obecnych upałów autko się grzeje. No i temperatura dochodzi do 95c (nie wiem ile dokladnie ale ponad 90c) i wtedy wyskakuje błąd i załącza się pomocniczy wentylator na pełnych obrotach a główny przestaje się kręcić (staje jak zamurowany). Wygląda to tak jakby nie umiał wejść na drugi bieg i wywala błąd i załącza pomocniczy na pełne obroty. Wymienialiśmy już 2 sterowniki CJ w nim. Czytałem, że zastąpione są sterownikami FT. Proszę o sugestie/pomoc związaną z moim problemem. Czyżby znowu sterownik ? Jeżeli tak to który najlepiej kupić/jest najwytrzymalszy/najmniej awaryjny. Mam nadzieję, że jasno opisałem mój problem. Pozdrawiam Adam.

 

P.S. Może istotne. Byłem na komputerze u znajomego i po diagnozie wywalił błąd:

 

"21 Silnik wentylatora przed kondensatorem Zakłócenia działania"

 

Nielogiczne trochę, ale tak napisali.

Edytowane przez witek_77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artus-63

Mam czasami podobne objawy u mnie dzieje się to gdy temperatura na zewnątrz jest powyżej 29 stopni z racji wyjazdów do włoch czasami mi to się zapala gdy stanę np. na światłach a jak jadę to nic się nie dzieje , jak się zapali kontrolka to zgazsę silnik i znowu zapalę to znika ,też zauważyłem ,że nie zaskakuje drugi bieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek_77

Tu jest identycznie i również wyłączam silnik i kasuje się ten błąd. Ale nie po to zrobili 2gi bieg żeby nie działał. Jak się jedzie to pęd powietrza chłodzi więc dlatego nie wyskakuje ten błąd bo nie potrzebuje 2go biegu. No bo nie zrobili chyba auta, że może jeździć w temperaturze do 25c na polu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności