Skocz do zawartości

Kostka w drzwiach i iso, wypinanie pinów. Jak?


Gość Ozz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały kłopot (combo/corsa c). Mam "Sam naprawiam..." - nic tam o temacie nie ma, także szukałem na forum, znalazłem tylko co nieco o iso i o rozpięciu kostki. Chcę położyć nowe przewody audio, ale nie chcę robić tego metodą chybił/trafił ani rozwiercać - ostateczność. Chodzi o wypięcie przewodów i wpięcie nowych w miejsce starych (wejdą 1,5mm2 w stare miejsca?). Jak zrobić to w kostce opla po radiu cdr 2005 oraz we wtyczce/kostce w drzwiach? Chodzi mi o obie jej części i z drzwi, i z nadkola, męskie-żeńskie. Gdzie podważyć?

Proszę o szybkie odpowiedzi, ewentualnie link, dzięki z góry!

 

Dobra, mam jedną część.

http://forum.opel24.com/topic/38033-wyjmowanie-pinow-z-wtyczki-nadwozie%26lt%3B-%26gt%3Bdrziw-foto/

A jak wypiąć piny z kostki "drzwiowej"?

 

http://obrazki.elektroda.pl/7710430800_1307460096.jpg

I jeszcze to ustrojstwo, pożyczone z elektrody. Mam nadzieję, że nie łamię zasad, prawa nie zastrzeżone.

Edytowane przez Kacper
łączenie postów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Wiem o tym i nawet się zastanawiałem, ale kupiłem konektory i uciąłem oplowskie wtyczki.

Kable chcę puścić, bo po zainstalowaniu nowych głośników lewa strona gra ciszej i nie tak czysto jak prawa.

Przekładałem głośniki i zwrotnice, są w porządku i po prawej szaleją, po lewej...średnio. Podejrzewam kable.

Ostatnia możliwość.

http://forum.opel24.com/topic/43916-Zestaw-Hertz-HSK-1-tweeter-gra-wyraznie-ciszej/page__p__397207__fromsearch__1#entry397207

Edytowane przez Ozz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś męczyłem się też żeby wypiąć konektor z takiej kostki ale nie miałem szczęścia i zniszczyłem wtyczkę.

Trzeba od strony wtyku zluzować zapadkę cieniutkim śrubokrętem lub czyś podobnym.

 

A może takie spinki co montujesz na kablu bez ściągania izolacji.

 

201103171458.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry i wygodny.

Jednak oznacza to zostawienie po kawałku starego przewodu przy każdej kostce.

A co jeśli uszkodzenie jest właśnie tam? Wiesz co się mówi o rzeczach martwych i złośliwości...chcę zrobić na 100%.

Podobnie zrobiłem dziś, chałupniczo, ciach przy kostce i wtyczce w nadkolu, i wlutowałem nowy.

Bez zmian, na podobny zabieg w drzwiach nie starczyło zapału, zwłaszcza że wytłumione i tylko przez otwór głośnikowy mam dostęp. Już przyszedł mi na myśl laryngolog, ale wrzuciłem fader na 100% tył i odwróciłem głowę.

Stereo idealnie pośrodku. Uszy w porządku. Pragmatyzm bywa męczący.

Dzięki za szybki odzew, jak się uporam dam cynk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te spinki nie są do kabli żyłowych? Linkę potnie, chyba że pod wymiar są dostępne?

 

Panowie! Pisać, pisać!!! Nikt nie wie?

Edytowane przez Ozz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkę potnie

Raczej za mocno nie potnie, gdyż często są stosowane takie złączki przez osoby montujące w autach dodatkowe urządzenia, takie jak alarm czy zestaw głośnomówiący do telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że dosztukowałem kabel między kostki. Sygnał jest jeszcze słabszy. Wymieniam całość. Od iso do zwrotnicy. Będę walczył, a uparty jestem. Dzięki za zainteresowanie Duchu.

 

Nikt nie podpowie jak to wypiąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że dosztukowałem kabel między kostki. Sygnał jest jeszcze słabszy. Wymieniam całość. Od iso do zwrotnicy. Będę walczył, a uparty jestem. Dzięki za zainteresowanie Duchu.

 

Nikt nie podpowie jak to wypiąć?

 

 

Podczas prac zrobię chyba tutorial, bo się nie doczekam.

 

PS. RIP Amy Winehouse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ciężka sprawa, jak masz jakąś zbędną kostkę to na niej poćwicz tą operacje. Spróbuj jak pisałem wcześniej od strony wtyku wcisnąć malutki śrubokręt lub większą igle i wtedy ciągnij za dany kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności