Skocz do zawartości

Jaki płyn do wspomagania kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Panowie , mam duży problemik.

Padl mi magiel. Z tego co widze to okrągłu zbiorniczek wiec maglownica powinna być TRW.

Taką wiec kupiłem używaną (lezy i czeka na wymiane w przyszlym tygodniu)

Teraz jest kewstia płynu.

Nie wiem bardzo jaki zalać. Mam pod ręką FEBI zielony mineralny. Czy takim płynem mogę zalać układ ? Czy ma być FEBI zielony syntetyczny ?

Bardzo proszę o wyjasnienie tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał /mogl kupić w serwisie to bym sie tutaj nie pytał.

Zadalem pytanie tutaj bo chcialbym zakupić plyn który spelni normy i bedzie poprawnie pracowal w układzie.

Febi zielony - mineralny

Febi zielony - syntetyczny

Fegi czerwony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Przeczytalem caly temat i wychodzi na to że olej musi być D2.

 

Teraz powiem dlaczego nie chce zakupić w serwisie.

Miałem dośc dziwny przypadek z moją VB. Miałem wyciek z pod skrzyni. Jako że chcialem to uszczelnic, kupilem uszczelkę i oczywiscie musialem wymienić caly olej. Zakupilem wiec oryginalny GM . Więc postąpilem dokladnie tak jak wszyscy sugerują.

O dziwo (nie pamietam 2-4 tyg) padla skrzynia. Przypadek ? Zbieg okoliczności ?

 

Dlatego powiedzialem że już nic nie kupię z płynów z servisu.

 

Nie wiem jaki u siebie mialem płyn.Brak płynu w zbiorniczku. Mam wyciek z listwy magla. Dolewam taki jaki mam do A3 . Czyli Febi mineralny zielony (25zl) . I tak jakoś czekam aż któryś z moich mechaników będzie mial czas na wymiane magla. Mam u siebie przekladnie TRW. Oczywiscie płyn będzie zlany caly i dlatego zadalem pytanie jaki mozna zalac z zamienników który bedzie dzialal poprawnie. Nie będe ich mieszal wiec na ten aspekt nie zwracam uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę coś odwrotnego.

Jak wymieniałem olej w skrzyni to zakupiłem odpowiedni w serwisie - czerwony Dexron 6

Przekonany że ten sam jest w wspomaganiu chciałem trochę dolać i zdziwiłem się że jest inny tzn żółty.

Udałem się ponownie do ASO po odpowiedni płyn i też dostałem żółty - podpytałem pana w serwisie do jakich opli jest jeszcze stosowany ten płyn wspomagania, to okazało się że na liście jest tylko Sintra.

Teraz do czego zmierzam - stosując oryginalne płyny moja Sintra mając już 16 lat i prawie 300tyś przebiegu nie ma problemu z skrzynią i wspomaganiem.

Więc nie zamierzam w przyszłości stosować żadnych zamienników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności