Skocz do zawartości

restart komputera ECU


Gość helmutkol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość helmutkol

witam posiadam autko Opel Astra G- monowtrysk z instalacja gazowa, po instalacji gazu autko zaczęło szarpać na benzynie na niskich obrotach po odłaczeniu akumulatora wszystko dziala jak pszczółka, po tygodniu znowu szarpanie, poczytalem ze należy podać mase na sondę lambda lub zamontowac przekaźnik resetujacy komputer, gazownik zrobil mi ze podał

mase, owszem sposob pomogl na 2-3tygodnie i znowu szarpanie, jak zrobie reset kompa znowu autko chodzi normalnie,,, macie moze instrukcje jak zamontowac taki przekaznik to automatycznego resetu po wylaczeniu zaplonu

Edytowane przez helmutkol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej doprowadzic instalacje gazowa to takiego stanu aby sterownik benzynowy parametr audoadaptacji mial na wlasciwym poziomie?

Edytowane przez marcov

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helmutkol

jak by bylo mozna tak zrobic to pewnie gazownik by tak zrobil, na komputerze u niego wszystko jest w porządku... a z tego co czytam nie tylko ja mam takie problemu z komputerem paliwowym po montazu gazu,,,gazownik tez mowil ze montuje do opli oraz innych aut tę samo centralke komputerowa gazowa i nikt mu jeszcze nie przyjechal z takim problemem, probowal zamontowac ten przekaznik owszem dzialal bo resetowal kompa ale po odpaleniu auta nie mialem wysokich obrotow, od razu wskakiwal na 800obrotow i jak jest zimn to nie idzie odpalic auta z niskich wiec podal mase na sonde ale jeszcze to nie to wiec szukam jak podlaczyc dobrze ten przekaznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helmutkol

skad mnie wiedziec jaki jest sklad mieszanki, ja jestem tylko zwyklym zjadaczem chleba,,a gazownik chyba wie co robi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gazownik chyba wie co robi

 

 

albo i nie wie....

 

 

Jest jakis powod dla ktorego sterownik po jakims czasie "glupieje" i zaczynaja sie problemy z praca silnika na banzynie. Zaczalbym od sprawdzenia jak pracuje sonda w trakcie jazdy na gazie i parametr autoadaptacji. Jesli Adaptacja po jakims czasie bedzie mocno w plusie badz minusie to beznyzna musi kulec....

Edytowane przez marcov

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty gazownik do wymiany i to jak najszybciej.

To że ci ECU głupieje po pewnym czasie wynika z braku właściwej emulacji sondy lambda. Nie jest to spawa którą da się tak łatwo zrobić, ale moim zdaniem można to zminimalizować. Nie wiem jaki masz ten sterownik bo nigdzie o nim nie napisałeś, ale pewnie jest w nim możliwość regulacji. Poszukaj w necie pod hasłem emulacja sondy a na pewno wiedzy Ci przybędzie.

PS

Osobiście sam przez to przechodziłem i obecnie jest dobrze ale nie idealnie. Początkowo auto skakało mi na PB jak kangur. Teraz jest w miarę przyzwoicie, ale i tak raz na pół roku resetuje ECU i reguluje sobie instalacje.

Edytowane przez hoses

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helmutkol

co do in stalacji gazowej to mam tak: reduktor=lovato rg92 elektronik; elektrozawor gazowy-lovatoev00; wielozawor-tomasetto; obudowa wielozaworu-stako; zawor tankowania=tomasetto; zbiornik-stako, elektronika-detect basic; przynajmniej mam tak napisane w ksiazce gazowej;;; a co do komputera to gazwonik mi mowil ze mam komputer delco ....co do czestotliwosci emulacji sondy to ponoc ten komputer nie mam mozliwosci zmiany bo ponoc jest tak ustawione przez producenta a gazownik ponoc je montuje do wszystkich aut i nikt nie ma takiego problemu, a gazwonika chyba trzeba zmienic bo zaduzo jest niewiadomych jak sie jego pytam

 

tu jest niby opisane co mam opis instalacji

Edytowane przez helmutkol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności