Skocz do zawartości

Brak sprzegła


Gość bart81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę do wszystkich Forumowiczów, może Wy mi pomożecie.

W mojej Astrze przestało działać sprzęgło. Wróciłem z długiej trasy 1400km i pod samym domem , na moje szczęście pedał sprzęgła wpadł w podłogę i koniec ze zmianą biegów. Mechanik odpowietrzył sprzęgło i nawet zaczęło trochę działać ale biegi jeszcze nie wchodziły, po godzinnym odpowietrzaniu stwierdził że może to być wysprzęglik. Płynu hamulcowego nie ubywa.Przed wyjazdem wymieniałem płyn hamulcowy nie wiem może w tym tkwi jeszcze przyczyna?

Bardzo proszę o pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raz tak miałem i też myślałem, że to wysprzęglik i niepotrzebnie wymieniłem go a później się okazało, że to taka gumka uszczelka który wchodziła w główkę od wysprzęglika i się ześlizgiwała i dostawało się powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam co ma płyn hamulcowy do sprzęgła?

Ma to że jest stosowany jest ten sam płyn - DOT-4 i często jest wspólny zbiorniczek wyrównawczy. :wink:

 

 

że to taka gumka uszczelka który wchodziła w główkę od wysprzęglika

 

Czy chodzi ci o tą zieloną jak na fotce niżej ?

 

wysprzglik1.jpg

 

, po godzinnym odpowietrzaniu stwierdził że może to być wysprzęglik. Płynu hamulcowego nie ubywa

 

Drugim niesprawnym elementem może być pompka sprzęgła. Od jej wymiany bym zaczął, jeśli bym nie miał pewności który element nawalił, gdyż jest ona o polowe tańsza od wysprzęglika. Oraz wymiana jest zdecydowanie łatwiejsza.

Do wymiany wysprzęglika konieczne jest wyjęcie skrzyni biegów, więc robocizna też znacznie większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta gumka zielona. Ta gumka to jest chyba w pompie sprzęgła(dokładnie nie wiem). Chodzi mi o taką część która znajduje się na zewnątrz skrzyni i wchodzi w taki cycek od wysprzęglika to jest chyba pompa i w środku jest taka malutka gumowa uszczelka w kształcie stożka o ile dobrze pamiętam. I ta gumka zrobiła się taka miękka, że zsuwała się z tego cycka, dostawało się powietrze, wylatywał płyn hamulcowy i brak sprzęgła przez to było. Zamówiłem tą uszczelkę w ASO bo tylko tam jest do kupienia, ale czekałem prawie tydzień zanim przyszła, to mechanik mi tą starą przykleił na jakiś klej lub silikon i jak na razie jest ok, ale bez sensu wymieniałem wysprzęglik, bo każdy mówił, że to on wysiadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaktus , kompletnie nie wiem o jaką uszczelkę chodzi :zalamany: Może to była uszczelka w odpowietrzniku, tylko że tam jest chyba oring. Stożkowa uszczelka a raczej zaślepka jest na końcówce odpowietrznika i zabezpiecza tylko przed dostawaniem się do niego brudu.

 

bart81 pisał że płynu nie ubywa więc to raczej nie uszczelka.

Pozostało więc poczekać na odpowiedź co tak naprawdę było przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał zrobić jej zdjęcie bo mam kupioną nową w razie czego i wkleić wam na pokazanie. Powiem tylko, że ta gumowa część nachodzi na taki mosiężny lub miedziany przewód przez który przepływa płyn hamulcowy i na końcu tego przewodu jest taki plastikowy stożek, na który nachodzi ta gumka i ten stożek z tą gumką wychodzi na zewnątrz skrzyni i na to się wciska i tylko wciska a nie przykręca taką część która wygląda trochę jak metalowy sześcian (może to pompa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chodzi o tą część jasną przy tym zaznaczeniu, że ona wchodzi w ten wystający cycek ze skrzyni i na tym znajduje się ta gumka, która u mnie spadała pod wpływem ciśnienia i przez to miałem pedał w podłodze i niedziałające sprzęgło. To jest od innego auta na zdjęciu ale ta gumka jest podobna to tego co jest zaznaczone.

post-10191-0-39511200-1312108341_thumb.jpg

Edytowane przez kaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności