Skocz do zawartości

mieszalnik od lpg robi się biały i jest zimny (foto) + kabel od cewki do kopułki


Gość gothic_2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gothic_2

Witam,

 

posiadam Astre F rok 1992 silnik 1,6 benzyna + LPG. mam u siebie taki myk, że auto zaczęło mi wariować, i na benzynie i na gazie. dokladnie chodzi o to ze przerywa, dusi go i jeszcze strzela,a także wymieniłem filtr gazu i powietrza, świece, kopułke + palec oraz kable, tylko mam jeden myk, kable do kopułki do świec działaja, tylko od cewki do kopułki nie pasował wiec założyłem stary wszystko działało b.dobrze do tej pory. aż pokazały sie te objawy jak wyżej pisałem, poczułem na sobie przebici tego kabla od cewki do kopulki jak go dotknąłem . czy to mozne być przez ten kabel ? i czy mogę go kupić osobno ?

 

a teraz jak w temacie, otworzyłem maske i zobaczyłem biały oszroniony mieszalnik od gazu, jest bardzo zimny, nigdy taki nie byl. wszystko jest na zdjecius

post-14667-0-90458500-1311697452_thumb.jpg

post-14667-0-86718600-1311697483_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gothic_2

a ten mieszalnik ma byc ogolnie zimny czy to tylko przez to ze ucieka gdzies gaz ?

no i prosze mi jeszcze powiedziec co z tym kablem ? czy to moze wina cewki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten mieszalnik ma byc ogolnie zimny czy to tylko przez to ze ucieka gdzies gaz ?

 

no ogólnie mieszalnik nie jest "gorący" ... a co do tego białego to raczej jest gdzieś nieszczelny, co do kabla to może mieć gdzieś przebicie, ale nigdy z takim problemem się nie spotkałem więc poczekaj na wypowiedzi innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nikostratus

Jezeli płyn chłodniczy jest juz ciepły (nawet na zimnym silniku w lato nie powinno to występowac) to parownik nie powinien byc oszroniony a to znaczy ze przewody płynu chłodniczego sa zapowietrzone. U mnie zawsze przy zlaniu lub wymianie płynu chłodniczego musiałem odpowietrzac oddzielnie przeowdy idace do chłodnicy i oddzielnie przewody idace do parownika. Po 2 nie dotyka sie przewodów WN na pracujacym silniku. Wzrokowo mozesz sprawdzic np w ciemnym garazu czy nie ma przebic ale nigdy nie ręka. A przewody wymien na dedykowane pasujace do Twojego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam jedno pytanko czy moge kupic do swojej astry kable do swiec gdzie aluminiowe końcówki sa skośne, wczesniejszcze miałem proste, tylko ze w polmozbycie nie ma prostych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest mieszalnik tylko reduktor (parownik). Mieszalnik in. mikser jest bezpośrednio na gaźniku/wtrysku

a ten mieszalnik ma byc ogolnie zimny czy to tylko przez to ze ucieka gdzies gaz ?

jak jest wyciek gazu to śmierdzi gazem. A u Ciebie śmierdzi? Jak nie śmierdzi a jest oszroniony tzn że w reduktorze jest albo brak płynu chłodniczego albo płyn chł. jest zimny.

no ogólnie mieszalnik nie jest "gorący"

jak nie jest jak jest, przecież po zagrzaniu silnika do normalnej temperatury pracy w reduktorze jest gorący płyn chłodniczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mieszalnik to plynu brakowało, już jest cieply, a co z tymi kablami do świec ? moga być skośne (lekkko pod kontem końcówki aluminiowe ?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest mieszalnik tylko reduktor (parownik). Mieszalnik in. mikser jest bezpośrednio na gaźniku/wtrysku

jesli chodzi o mieszalnik to plynu brakowało

nie wprowadzaj w błąd, ktoś kto się na tym nie zna jak przeczyta ten temat to na parownik będzie mówił mieszalnik - to tak jakby na alternator powiedzieć akumulator ;)

Zapraszam do lektury: http://www.automechanika.com.pl/node/27

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności