Skocz do zawartości

Uszczelka przedniej szyby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Problem mam z przednią szybą, uszczelka odstaje i przez nią leje się do środka woda, nie jest to może jakaś wielka ilość ale podczas deszczu zalewa filtr przeciwpyłowy a co za tym idzie strasznie parują szyby. Czytałem posty o parujących szybach ale nie ma tam nic jak poradzić sobie z uszczelką przedniej szybki. Może miał ktoś podobny problem? Bawić się w coś czy poprostu dać czarny silikon, ładnie zalepić i z głowy? :lol: Pozdrawiam Forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale wydaje mi sie że szyba nie siedzi w uszczelce a jest klejona. Uszczelka jedynie maskuje krawędź szyby.

Filtr zalewa przez złe założenie plastikowej osłony. Sam to przerabiałem u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi mi o szybę tylko o tę uszczelkę na krawędzi pod tym plastikiem...

Wyraźnie odstaje i przez szczelinę wlewa się woda... Nie widzę jednak możliwości aby ten plastik jakoś inaczej zamocować, odkształcił się pewnie i tyle... Czy może jest jakiś sposób aby go docisnąc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w mojej Astrze 2 podszybie (plastik pod szybą) bo zrobiła się dziura (lub ktoś ją zrobił). Ta uszczelka pomiędzy podszybiem a szybą ma wtopiony metal w gumę, żeby była bardziej sztywna. Jeżeli ten metal przegnił to cała uszczelka nie ma już dobrego "docisku" do szyby i mogą się dziać takie rzeczy. Najlepiej jest wymienić tą uszczelkę na nową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.w mojej zafce też odkleiła się ta uszczelka./na szczęście woda nie przedostaje się/

wyjąłem ją , dokładnie oczyściłem z różnych śmieci i starego kleju i założyłem ją z powrotem.trzyma się :?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mialem ostatnio dokladnie tak samo z ta uszczelka.

Przy wymianie wycieraczek zauwazylem ze odstaje uszczelka przy szybie. Lekko ja odgialem i odeszla na samym srodku szyby :? tak mniej wiecej do poczatku ramion wycieraczek. Kupilem silikon bezbarwny. Preparat do odtluszczania (cos na alkoholu). Wyciagnalem cala gume wyczyscilem dokladnie z brudu i resztek kleju. Zasilikowalem i trzyma jak ta lala :?

Pozdrawiam i powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaważajcie z tym silikonem przerabiałem temat w UNO i dalej ciekło ,a tam gdzie wymieniałem szybe i uszczelke serwisant oświecił mnie że silikon to najgorsze co może być.Ja okleiłem w 200% całą szybe i dalej ciekło a to podobno dlatego że uszczelka juz się odkształciła.Jest na rynku coś podobnego do smaru jakieś mazidło i tym się takie rzeczy lepi.U mnie w Oplu też sie odkształciła uszczelka na dole na rogach ale nic nie cieknie do środka.Może macie jakieś kanaliki pozapychane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności