Skocz do zawartości

Hamulec ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem z corsa c, nie działał mi hamulec reczny w corsie c i wymieniłem dzisiaj szczeki ktore byly bardzo zdarte i do tego ta wajcha do ktorej przyczepiona jest linka recznego byla zupełnie zapieczona. Po wymianie szczęk i podciągnieciu na maxa linki hamulec ledwo co łapie. w czym moze tkwić problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość to podreguluj linki od ręcznego przy kolach. Sprawdź czy jest też możliwość regulacji na samo-regulatorach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlody666

Może linka wypiela się z takiego metalowego ucha które jest pod tą aluminiową osłoną termiczną tłumika środkowego i prowadzi do tunelu środkowego. Ja miałem taką sama sytuacje gdy wymieniałem linkę środkową. Zle wpiąłem linkę w to ucho i pomimo skręconych samo regulatorów hamulec ręczny nie działał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kac[per:

a gdzie można wyregulować linke na kołach, ja żadnej regulacji nie widziałem...

 

Młody666:

nie bardzo rozumiem o czym mówisz. Masz na myśli ten metalowy uchwyt łączący linki które znajdują sie tuż za bębnem z linką która prowadzi do drążką hamulca?

Edytowane przez krzymax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlody666

Hamulce można wyregulować tylko samo regulatorami. Nie chodzi mi o łącznik jednej linki z drugą. Gdybyś zdjął osłonę termiczną tłumika to byś wiedział o co mi chodzi ( przykręcona jest sześcioma nakrętkami ). Na lince hamulcowej jest taka metalowa główka którą trzeba zaczepić-przesadzić przez ucho, które ma za zadanie naciągną linkę.

Edytowane przez mlody666

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Możliwość regulacji naciągu w Corsie C jest

tylko ponizej dzwigni hamulaca ręcznego jak ściągniesz

mieszek.

Przy okazji jak wymieniałeś szczęki, nie wymieniałes

linek i zapomniałeś nam to napisac?

Pozostaje Ci jeszcze raz ściągnięcie bebnów i wyregulowanie

samoregulatorów (fotka), oraz sprawdzenie czy dobrze zamontowałeś

nowe szczęki, bo być moze ułożyły sie nie w tych położeniach,

sprawdź także spręzynki.

Prosze nie mylić linki hamulca recznego Combo z CC,

są to całkiem inne linki i sposoby montazu.

W Corsie C nie ma osłony tak jak sugeruje @mlody666,

ani regulacji przy bebnach propozycja @Kacpra

2nrzjia.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marcel_kk

 

dla twojej wiadomości posiadam combo c i corse c. Sposób zamontowania szczęk jak i linek hamulcowych jest identyczny. W moich dwoch samochodach jest oslona pod tłumikiem środkowym, którą trzeba zdjąć żeby można było połączyć linkę "krótką z długą" i zaczepić ją w jednym uchu.

 

"" Po wymianie szczęk i podciągnieciu na maxa linki hamulec ledwo co łapie. ""

 

Wydaję mi się, że combo bazuje na corsie i są to blizniacze samochody. Gdybyś miał to byś wiedział...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

W moich dwoch samochodach jest oslona pod tłumikiem środkowym, którą trzeba zdjąć żeby można było połączyć linkę "krótką z długą" i zaczepić ją w jednym uchu.

Wydaję mi się, że combo bazuje na corsie i są to blizniacze samochody. Gdybyś miał to byś wiedział...

 

Przyjacielu, posiadanie a przyswojenie sobie podstawowych zasad mechaniki, szczególnie nazewnictwa

to dwie różne rzeczy. Jakbyś choc raz ruszył tyłek i wlazł do kanału, aby obejrzeć jak te Twoje 2 Corsiny

wyglądaja to byś wiedział, a właściwie zobaczył, że Combo ma innaczej rozwiązany mechanizm,

a mianowicie jest to centralny naciąg. W Corsach C linka hamulca ręcznego składa sie z 5 części w tym:

najdłuższa - 1095 mm, krótsza 830 mm i 3 bardzo któtkie: 2 przy bebnach i 1 przy dźwigni lewarka.

Nie trzeba ściągać żadnej osłony tłumika środkowego podczas wymiany linek.

Z tego co czytam to bazujesz na teorii pseudomechaników, którzy lubia sie chwalic ile to muszą

się narobić zanim wymienią zepsutą część, co przekłada się na cene usługi.

Nastepnym razem jak bedziesz chciał coś madrego napisać wejdz do kanału i dokładnie obejrzyj zanim

zaczniesz pisac bzdury. Takze widzisz, nie posiadam Combo a wiem, bo przy tym robie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności