Skocz do zawartości

Problem przy cofaniu


Gość Tomcioadamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomcioadamcio

Mam duży problem mam nadzieje ze mi pomożecie.

Chodzi o to ze od jakiegos czasu mam problem. Mianowicie chodzi o to ze ostatnio cofając swoim kadecikiem poczulem jak bym w coś uderzyl okazalo się ze nic sie nie stalo, zlekcewarzylem to ale wczoraj cofajac znow poczulem kilka razy jakbym w cos uderzyl i zatrzymalem sie w miejscu nie majac zadnych przeszkod za soba. Wiec mam pytanie co to moze byc ze gdy samochod stoi dlugo w jedym miejscu cofam nie naciskajac hamulca, staję w miejscu jakby się kolo lewe tylne blokowało przeciez kadett naped ma na przód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staję w miejscu jakby się kolo lewe tylne blokowało

Sprawdziłbym czy nic się nie dzieje z hamulcem w tym kole.

Podnieś na lewarku i zakręć kołem do tyłu i zobacz czy się sytuacja powtórzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomcioadamcio

Sprawdziłbym czy nic się nie dzieje z hamulcem w tym kole.

Podnieś na lewarku i zakręć kołem do tyłu i zobacz czy się sytuacja powtórzy.

Tylko jest taka kwestia ze bez wciskania hamulca to sie dzieje, ponadto gdy przejadę choćby kawałek do przodu i chcem cofnąć wszystko jest ok w tym problem bo gdyby bylo za kazdym razem gdy cofam to tylko podnosnik sciagam kolo i krece bębnem az sie zblokuje. Boję sie ze gdy bede jechal może mi sie cos zblokowac a np przy 90 czy 110 to moze byc problem jak sie kolo zblokuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak sprawdzić co się dzieje wewnątrz bębna, bo już widziałem oderwaną okładzinę, która blokowała bęben w jedną stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomcioadamcio

Proponuje jednak sprawdzić co się dzieje wewnątrz bębna, bo już widziałem oderwaną okładzinę, która blokowała bęben w jedną stronę.

we wtorek podjade do mechanika podniosę sobie autko i sprawdzę dziekuje za podpowiedz.

Ps. jesli ktos jeszcze ma jakis mądry pomysl to prosze o rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepiej chyba ściągnąć bęben, ale jesteś pewny że to tylne a nie przednie koło? Bo bardzo możliwe że jeśli auto stoi może Ci się zapiekać prawy lewy(nie doczytałem) zacisk co skutkuje przy cofaniu chwilowym zablokowaniem koła, bo jak jedziesz do przodu to zaciski mają trochę czasu by się odpiec. Najlepiej sprawdź tylne bębny i jeden i drugi, ściągnij je i jak tam nic nie będzie to bym polecał wziąć auto na rolki, badanie hamowania by wykazało co jest nie tak :)

Edytowane przez WWR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności