Skocz do zawartości

KOD 47 i 13 + wysoka temp. płynu chłodzącego


Gość m.ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeżdżę Astrą 1,6i 8V 55KW (1995). kilka dni temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, i wszystko jest ok, płynu i oleju nie ubywa , moc ok itd.

Po tych kilku beztroskich dniach nagle zapaliła się kontrolka CE na 2500 obrotów 4 bieg i podskoczyła temperatura płynu chłodzącego do 100 i kawałek dalej. W momencie kiedy puściłem gaz i zredukowałem na lu samochód zgasł. Zapaliłem i po chwili ta sama historia tylko że samochód nie zgasł tylko pyrkał w mniarę równo na biegu jałowym na 600 obrotach jednocześnie zaczęła migać kontrolka ciśnienia oleju ta czerwona ale po dodaniu gazu gaśnie i pomału opada do 600 ale nie gaśnie. Obecnie martwi mnie dlaczego nie spada mi temperatura silnika . Normalnie to trzymał mi 90-95 stopni a teraz jest to możliwe tylko przy wolnej jeździe (max 60km). Odczytałem kody usterek : 47 - zawór recyrkulacji spalin , oraz 13 - sonda lambda

Sondę odłączyłem zupełnie i nic się nie zmieniło tak jakby w ogóle nie była potrzebna pozostaje zawór recyrkulacji spalin który jest elektroniczny i nie wiem jak go sprawdzić i czy w ogóle ma to sens bo co ma niby ten zawór wspólnego z układem chłodzenia. mechanik twierdzi że to pompa wodna drugi z kolei że to wina upału trzeci rozkłada ręce i muszę się sam do tego zabrać a nic nie mogę konkretnego w necie wyczytać.

 

Proszę o jakieś informacje lub wskazówki dotyczące tej niecodziennej (jak dla mnie) usterki.

 

Z góry dziękuję .

 

Pozdrawiam

m.ocean

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wydaje mi się ze temperatura nie jest wina zaworu od spalin. sprawdz termostat czy jest wszystko ok zobacz rowniez czy masz uklad chlodzenia odpowietrzony poniewaz po remoncie glowicy napewno trzeba to zrobic. moze rozrzad Ci źle ustawili hmmm sam nie wiem . sprawdz caly uklad chlodzenia czy odpowietrzony i czy dziala wiatrak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem. wszystko działa nie mam pewności odnośnie termostatu ale jeszcze dzisiaj wszystko się wyjaśni, jeżeli chodzi o usterkę to bez zmian

chyba będę musiał po kolei wszystko sprawdzać.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o temperaturę to walnięty termostat wymieniłem i wszystko gra z cała reszta jeszcze nic nie ustaliłem.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności