Skocz do zawartości

[Astra G] Nie chłodzi, sprzęgło sprawne.


Gość laxter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Astre G 1.6 16V w wersji Sportive. Pierwszy raz po jej kupni pojechałem sprawdzić szczelność i nabić klimatyzację. Klimatyzacja podobno jest szczelna i zostało nabite 700 gram czynnika wraz z olejem. Jednak teraz gdy ją sprawdzam (ok. tydzień po napełnieniu) nie chłodzi, sprzęgło sprężarki się załącza (więc z tego co wyczytałem na forum oznacza to, że czynnik nadal jest w układzie), więc tu jest moje pytanie jak można określić czy sprężarka jest sprawna? Jaka może być inna przyczyna nie chłodzenia? Jak można określić czy jednak czynnik nie uleciał?

Edytowane przez laxter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk i zabezpieczenia elektryki sprawdź.

 

Naciśniesz wentyl - gaziura uleci

podłączysz na krótko kompresor (2przewody) - elektromagnes powinien załączyć

poza tym masz jeszcze czujniki ciśnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu przycisku sprzęgło zaskakuje i obraca się, gaz ulatuje jak nacisnę przy zaworze.

 

Pisząc elektromagnes masz na myśli sprzęgło sprężarki tak?

 

Edit: Zauważyłem że sprężarka wyłącza się po kilku sekundach, co może być tego przyczyną? Wentylatory nie załączają się, nie zapala się żadna kontrolka.

Edytowane przez laxter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak układ nie jest szczelny, spadło ciśnienie wówczas klima załączy się na chwile i rozłącza się.

Jednak teraz gdy ją sprawdzam (ok. tydzień po napełnieniu) nie chłodzi

Czyli zaraz po nabiciu działała prawidłowo?

zostało nabite 700 gram czynnika wraz z olejem

Zazwyczaj do oleju dodawany jest środek który świeci w świetle UV, podjedź do warsztatu który nabijał ci klimę niech sprawdzą. Sam popatrz na złącza czy nie ma na nich oleju i zielonego (zbliżony do zielonego) nalotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak układ nie jest szczelny, spadło ciśnienie wówczas klima załączy się na chwile i rozłącza się.

Czyli zaraz po nabiciu działała prawidłowo?

 

Zazwyczaj do oleju dodawany jest środek który świeci w świetle UV, podjedź do warsztatu który nabijał ci klimę niech sprawdzą. Sam popatrz na złącza czy nie ma na nich oleju i zielonego (zbliżony do zielonego) nalotu.

 

No właśnie mam wrażenie że wtedy też nie chodziła.

Znalazłem w Internecie opis takiej samej usterki, (sprężarka wyłącz się po kilku sekundach, wentylatory nie załączają się) i podobno może być uszkodzony czujnik oblodzenia, można go złączyć na krótko i wtedy będzie wiadomo, ale nie mogę go zlokalizować. Ma ktoś jakieś zdjęcie gdzie to się znajduje? Podobno pod schowkiem, wymontowałem ale nie widzę tam takiego elementu. Pozdrawiam.

 

edit: Czy kable oznaczone czerwoną strzałką to właśnie kable z czujnika oblodzenia, które należy zewrzeć ze sobą?

fv0xyzhdcsd0_t.jpg

Edytowane przez laxter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiednie przewody, po odłączeniu czujnika klima nawet nie załączała się na te kilka sekund, po zmostkowaniu go załączała się tak jak wcześniej, czyli czujnik jest sprawny. Później sprawdzę wentylatory, z tego co czytałem to powinny się od razu załączyć po włączeniu klimatyzacji, nie robią tego.

 

edit: Czy podczas uszkodzenia wentylatorów, klima właśnie będzie się tak zachowywać że odcinka sprężarkę?

Edytowane przez laxter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności