Skocz do zawartości

Syczenie klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

No i pojawił się nowy problem...2 tygodnie temu nabijałem klimę czynnika już prawie w ogóle nie było. Klima działa ok po nabiciu nie było żadnych nieszczelności itp. Przez tydzień samochód stał nie używany i wczoraj wsiadam do niego włączam klimę a ona nie chłodzi i do tego z okolic deski słychać przy włączeniu klimy taki dziwne syczenie dość głośne. Co ciekawe sprężarka się załącza i to mnie dziwi ponieważ jak ostatnio było bardzo mało czynnika to komputer nie pozwalał jej się załączyć. A teraz nie dość że nie chłodzi to jeszcze syczy i nie wiadomo czemu. Miał ktoś może taki problem??? Z góry dziękuje za odpowiedzi...

 

P.S. Nie byłem jeszcze na ponownym sprawdzeniu wybieram się jutro ale do tego czasu chciałbym uzyskać jakieś info na temat tego przypadku. Czytałem w necie że takie syczenie sygnalizuje że jest mało czynnika i że gdzieś jest nieszczelność.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu był robiony test na nieszczelność i nic nie wykazało i też nic nie było widać. Ale facet który mi nabijał uświadomił mnie że jak klima długo nie było używana ( bo przez rok nie było w niej czynnika tzn 150g tylko było ) mogły się pojawić jakieś nieszczelności ale przez tydzień było ok a wczoraj wyszło... no zobaczymy jutro po dokładnych oględzinach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ja byłem robić swoją klimę to też słyszałem takie syczenie przez wloty wewnętrzne powietrza,gostek tylko wszedł odpalił autko i od razu powiedział że układ jest zupełnie pusty,zaznaczę że wcześniej nie jeździłem na klimie bo dzwonek był przodem i wiedziałem że cały czynnik szlag trafił,zapytałem skąd to wie że nie ma nic, powiedział że to syczenie lub jak kto woli taki słyszalny szum z klimy to właśnie oznaka na ucho że czynnika nie ma w układzie,podłączył do sprzętu i faktycznie pokazał mi jak schodzi wskazówka jednego z zegarów pokazująca ilość odzyskiwanego czynnika z układu, jeżeli coś jest to nie schodzi do zera tylko się zatrzymuje, u mnie zeszło normalnie do zera, nabił mi 900g czynnika i sprawdził szczelność, wymienił dwa oringi i teraz klima chłodzi jak szalona, a i jeszcze dał rok gwarancji na usługę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności