Skocz do zawartości

Traci moc


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irek12371

Witam wybraŁem sie do Włoch na Calabrie,w trakcie jazdy juz w Austri odczulem spadek mocy,po przerwie,bylo normalnie auto normalnie jechalo,i tak na zmiane przez 2300km chwilami nie dalo sie jechac nie bylo wŁogule mocy temperatura wskazyawala chwilami 90 stopni puzniej 100,a puzniej wskaznik uciekal do czerwonego i po chwili wracal na srodek,plyn nie gotowal sie,przerwy robilem co 200km godzinne zeby auto odpoczywalo jechalem przez alpy caly czas pod gore,czasem szedl 140km,a czasem 90.

Chcialem,dodac ze ten gorny wąz od chłodnicy ten po lewej stronie był mocno twardy,

Ale ok urlop sie udał,upały po 49stopni,wracalismy wzdłuz wybrzeża,mniej górek było

auto zachowywało sie ok,ale wieksza górka i juz puchło,dojechalismy do Niemiec,

po kilku dniach zauważylem ze jest ubytek oleju i płynu chłodniczego.

Gdy stałem na światłach zauważyłem w lusterku dym,okazało sie ze leci niebieski dym z rury wydechowej,podczas jazdy dymu nie widac tylko jak auto postoi,na wolnych obrotach,rano gdy odpalam auto dymu niema ale niezalancza sie ssanie gdy poruszam wtyczka od silniczka krokowego ssanie sie zalancza,chcialem zaznaczyc,ze kilka dni temu wymontowalem silniczek krokowy i go wymylem gdy go zamontowalłem,zaczoł sie tak zachowywac jak by nie bylo w kostce styku bo jak sie nia porusza to silniczeka zalapuje są dni ze ssanie sie zalancza normalnie...Ale tak silnik ma zrobione 290tys,mysle ze powinienem zrobic remont,silnika nibede kupowal innego bo juz kiedys kupilem do bmw 2 sztuki i poszly na smieci.Tu jest moje pytanie do fachowcow.Co wymienic pod czas wykonywania remontu: klepia poychacze,przy odpaleniu auta,.mysle ze tak: hydropopychacze,uszczelniacze na zaworach,wszystkie mozliwe symeringi,uszczelki węże,caly rozrzad...a co z pierścieniami?.nie wiadomo dlaczego zaczoł brac olej czy to pierścienie,czy tylko uszczelniacze,no i pytanie dlaczego tracił tak moc.

Taka mała uwaga na w skazniku temperatury w kasiazce serwisowej na srodku skali jest 80stopni,a w aucie mam 100,wiec ile jest naprawde,bo wskazówka ciagle przesuwa mi sie w aucie ponad 100 iciagle wraca,do srodka....Napiszcie co myslicie o moim pomysle na remont doradzcie :W miejsce oryginalnego radia bede montowal dvd o przekroju 18 cm szerokie 16 wysokie a wiec trzeba powiekszyc otwór zrobie fotki i wrzuce zebyście zobaczyli..czekam na wasze sugestie do tyczace remontu.Acha zapomnialem olej kupilem varvoline live max,a co myslicie o zastosowaniu.ceramizera,prawdopodobnie pomaga czytalem opinie na temat tego produktu.Dodam na koniec ze auto jest tylko minimalnie mułowate,minimalnie,jezdzi dobrze przyspieszenie ma ok,warjuje ta wskazowka temperatury.Cewka kable świece są nowe..Chyba ze w trasie walnela ta cewka o ktorej kolega wspomnial bo obroty mam minimalne podkrecilem je troche przy lince przepustnicy,ale silnik pracuje na wolnych obrotach ładnie

Edytowane przez irek12371

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła walnąć cewka WN, jeśli na luzie obroty masz teraz niższe czyli około 500/600 na min. to ona może być problemem. Ewentualnie któraś świeca lub kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek12371

:::::::::::::Udalo sie wrocic do domu ale auto zaczeło brać olej chyba dostało niezle w tyłek wte upały::::::::::Planuje remont....

Edytowane przez irek12371

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co bedzie jak bede wracal do Polski

Z mojego doświadczenia to wiem że Sintra dowiezie Was do domu , aby spokojnie mogła poddać się leczeniu. :wesoly:

Sprawdzaj tylko po trasie co jakiś czas płyny i olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności