Skocz do zawartości

Wymiana oleju - nie codzienne pytanie :)


Gość Meril

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do użytkowników owego forum pewne (dla niektórych może dziwne) pytanko.

Otóż jestem posiadaczem Opla Astry F z silnikiem 1.6 8V. Jest to autko nie ma co ukrywać nisko budżetowe dla mnie, nie mam zamiaru pchać w niego wiele pieniędzy, służy nie do jazdy na codzień a do przemieszczania się przeważnie w weekendy z pkt A do pkt B. Kupiłem go ponad rok temu i zrobiłem nim 10 tys km. Wcześniej olej był wymieniany 5 tys km. Czyli łącznie jeżdże 15 tys od ostatniej wymiany oleju. Jednak odkąd go kupiłem auto ma nieszczelną uszczelkę pod miską olejową i olej wycieka. Nie w jakichś tam kolosalnych ilościach. Raz na półtorej miesiąca dolewam 700ml oleju mineralnego. Uszczelka nie była wymieniana bo się to po prostu średnio kalkuluję. Za wymiane krzyczą sobie 100 zł + uszczelka 20 zł. Czyli łącznie 120. A olej kosztuje mnie 14 zł raz na półtorej miesiąca. Autko jak wspominałem, budżetówka nie wiele używana... Czy konieczna jest zatem całkowita wymiana oleju skoro raz na ok.2 miesiące i tak dolewam litr NOWEGO oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oto typowe kowalstwo

po co zmieniac po co naprawiac

 

sory ale takich porad tutaj nie dajemy

 

wyciek usunac

olej zmienic

tak sie to robi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze dolewasz olej nie znaczy ze jest czysty. Filtra to juz nie łaska wymienic ? Jak można w taki sposób postępować z samochodem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze dolewasz olej nie znaczy ze jest czysty. Filtra to juz nie łaska wymienic ? Jak można w taki sposób postępować z samochodem...

 

Z resztą, pytania nie było. Filtr i olej idzie do wymiany ;] dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego 4 Litry wykapie w moim garażu ;]

5 Litrów oleju mam za 70 zł. A wymiana uszczelki to tyle co prawie 8 litrów tego oleju czyż nie? Czyli na ponad kolejny rok, a tyle go trzymać nie będę u siebie. A przynajmniej w zaokrągleniu tyle.

Dobra, a korzystając już z okazji (nie chce mi się teraz specjalnie podnosić auta by samemu sprawdzić) czy w tej astrze filtr jest łatwo dostępny i nie ma problemów samemu go wymienić? Oczywiście mam klucz do tego, tylko ciekaw jestem czy bez problemu można samemu to zrobić czy jest może w tak kijowym miejscu, że lepiej samemu się z tym nie bawić i podrzucić go na warsztat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana uszczelki to tyle co prawie 8 litrów tego oleju czyż nie?

no nie, bo jakbyś sam wymienił uszczelkę (to nie jest bardzo skomplikowane) to nie musiałbyś wydawać 14pln co 1,5 miesiąca ;)

...o ile to w ogóle jest wyciek spod uszczelki, a nie np z simmeringu wału...

czy w tej astrze filtr jest łatwo dostępny i nie ma problemów samemu go wymienić?

Jedną ręką go można wymienić. Zaglądałeś w ogóle pod maskę? -bo nie da się go nie zauważyć :) Edytowane przez xflash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności