Skocz do zawartości

pali bezpiecznik nr 18


Gość zdzichu290186

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zdzichu290186

Witam koledzy, problem polega na tym że po kupnie auta nie miałem podświetlenia zegarów, nie świeciły światła przeciwmgielne i podświetlenie tylnej tablicy. Po zdjęciu klapki od bezpieczników zauważyłem że brakuje kilku bezpieczników. Zakupiłem i uzupełniłem no i zauważyłem problem , a mianowicie taki że w miejscu nr 18 powinien być bezpiecznik 10A i taki włożyłem, tylko że po włożeniu go od razu go pali i nadal nie ma oświetlenia o którym pisałem wyżej. Postanowiłem włożyć 20A no i ten bezpiecznik się utrzymuje natomiast się grzeje, ale za to jest podświetlenie zegarów, światła przeciwmgielne też świecą, ale podświetlenie tablicy delikatnie, ale to bardzo delikatnie świeci. Jaka może być tego przyczyna i gdzie leży problem.

 

Jeżeli temat nie w tym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie, ponieważ to mój pierwszy temat na tym forum.

 

Pozdrawiam

Zdzichu

 

No i po chwili działania znów przepaliło bezpiecznik:( co jest przyczyną??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze masz gdzies zwarcie...

niestety to trzeba bedzie sprawdzic krok po kroku, gdzie ile pradu idzie...

amperomierz do reki i kabelek po kabelku szukac winowajcy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu290186

Czyli auto trzeba dać do fachowca. A może ktoś z forum jest z terenu Gdyni lub okolic i mógłby mi udzielić pomocy.

 

Z tego co zdążyłem znaleźć to bezpiecznik nr 18 jest od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, a wiec czy tu może być zwarcie i dlatego wywala mi cały czas właśnie ten bezpiecznik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

To jak jest od tego

Z tego co zdążyłem znaleźć to bezpiecznik nr 18 jest od oświetlenia tablicy rejestracyjnej,

Jak by był tylko od tablicy rejestracyjnej to powinien mieć wartość 5A a nie jak pisałeś 10A a przecież pisałeś że;

 

a mianowicie taki że w miejscu nr 18 powinien być bezpiecznik 10A i taki włożyłem, tylko że po włożeniu go od razu go pali i nadal nie ma oświetlenia o którym pisałem wyżej. Postanowiłem włożyć 20A no i ten bezpiecznik się utrzymuje natomiast się grzeje, ale za to jest podświetlenie zegarów, światła przeciwmgielne też świecą,

To w tych obwodach musisz szukać zwarcia (nie zakładaj większego bezpiecznika bo w końcu spalisz instalację)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu290186

To w tych obwodach musisz szukać zwarcia (nie zakładaj większego bezpiecznika bo w końcu spalisz instalację)

Jasna sprawa, większy bezpiecznik był włożony tylko na próbę :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności