Skocz do zawartości

sprzęgło w oplu merivie 1.3 cdti


Gość Rony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od 3 sezonów jestem użytkownikiem Merivy z silnikiem diesla 1.3 cdti (rocznik XI 2005, przebieg 143 tys km, nie wiem czy silnik 70 czy 75 konny?)i od samego początku tj. od stycznia 2009 i przebiegu 102 tys wystpuje twn sam problem: sprzęgło bardzo późno rozłącza ( przy końcy pedału), brakuje tzw luźnego skoku pedału. Skutek: auto potrafi

"rozkraczyć się" na skrzyżowaniach! w ub. roku na "zakopiance" tragedia: samochód w korku nie mógł ruszyć pod górkę - jakby sprzęgło nie potrafiło sie wyłączyć. I meczanik poradził regulację skoku pedału (okazała się niemożliwa!) 2-gi stwierdził, że auto z tak małym silniczkiem i pod obciążeniem 4 osób miało prawo nie chcieć ruszyć. 3-ci mechanik, po 3-krotnym stanięciu dęba stwierdził że to albo sprzęgło, albo dwumasa a 4-ty z kolei stwierdził, że to ostatenie chwile sprzęgła i trzeba myśleć o jego wyminie. ciekawostką jest to żenadal nim jężdże, choć nie wiem jak długo...? Proszę o informację i radę: 1/ czy wszystkie Merivy z tym silnikiem ("te typy") TAK MAJĄ?! 2/ Co tak naprawdę trzeba by w niej wymienić, by nie wyjść na tym jak mój szanowny poprzednik na tym forum? Sama naprawda jest dość skomplikowana (jak się dowiadywałem) i droga, dlatego obawiam się ewentualnych skutków nieprofesionalnych npraw, zwłaszcZa, że słyszałem, iż dwumasę można zwyczajnie usunąć i będzie taniej.OGÓŁEM: CO MOŻNA ZROBIĆ DALEJ Z TAKIM SAMOCHODEM; CZEKAĆ AŻ SIĘ SAM ROZPADNIE CZY RYZYKOWAĆ NIEPWENĄ NAPRAWĘ/ A MOŻE TO SPRZĘGŁO JEST NORMALNE? Samochód po rozgrzaniu ma dobre przyspieszenie i sprzęgło się jeszcze nie ślizga. Pozdrawiam! Rony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulację skoku pedału (okazała się niemożliwa!)

Dlatego że masz wysprzęglik hydrauliczny.

 

że to ostatenie chwile sprzęgła i trzeba myśleć o jego wyminie. ciekawostką jest to żenadal nim jężdże, choć nie wiem jak długo..

Może być miesiąc albo i rok, zależy ile jeździsz.

 

Sama naprawda jest dość skomplikowana

Tego się nie naprawia tylko wymienia.

 

Co tak naprawdę trzeba by w niej wymienić,

Na pewno tarcze sprzęgłową + docisk, dobrze jest też wymienić wysprzęglik .

 

że słyszałem, iż dwumasę można zwyczajnie usunąć

To źle słyszałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. Oj! Przepraszam, ale to własne słowa 4-go z mechaników, którzy sprawdzali sprzęgło ...

Osobiście wolałbym tego nie robić! Dzięki serdeczne za poradę! Wiem już teraz, czego się trzymać. Rony

Edytowane przez Rony
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.nie chcę pisać nowego tematu dlatego piszę tutaj (sprzęgło),a mam taki problem że czasami nie mogę przełączyć biegi lub zredukował np, z 5 biegu na 4 bieg albo jak dojeżdżam do skrzyżowanie nie mogę przełączyć z wyższego biegu na niższy ,nie zawsze się to dzieje , proszę o pomoc .Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze ma problemy z przełączaniem biegów ,odnoszę takie wrażenie jak by się układ zapowietrzał bo nieraz jest pedał miększy a nieraz twardszy ,przy miększym pedale pojawiają się trudności z włączeniem biegu, może inni użytkownicy forum mieli taki podobny problem . pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ,brak jakich kol wiek wycieku, byłem dzisiaj u mechanika i powiedział że pompa może zasysać powietrze i odprowadzać do zbiorniczka z płynem możne być też wyprzęgnik we wtorek dopiero jadę omówić termin naprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności