Skocz do zawartości

Tigra 1.4 16V-dławienie podczas dodawania gazu


Gość mazurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem pomocy na forum Tigry niestety nie udało im się mi pomóc.

Samochód jaki posiadam to Opel Tigra 1,4 z 95 roku. Problem wygląda następująco. Przeskoczył mi rozrząd i niestety głowica była do wymiany, kupiłem gotową na aledrogo. Po za montowaniu silnik odpalił bez problemu. Mechanik zaczął ganiać silnik żeby nabił oleju do głowicy, niestety robił to na gazie i przeskoczył mu rozrząd o jeden ząbek. Po ustawieniu znów odpaliła i dostałem kluczyki do ręki, niestety ma strasznego muła od dołu czasem jest ciężko ruszyć połsprzęgłem trzeba się wspomagać powyżej 2 tys jedzie dobrze. Mechanior twierdzi że może coś być z tą głowicą nie tak. Oddałem do innego mechanik pomierzył ciśnienie na cylindrach(mówi że jest ok 10 atmosfer) sprawdził wszystkie przewody podciśnienia i też są spoko, czujni egr też ok macie jakieś pomysły bo ja nie mam bladego pojęcia. Ten obecny mechanik coś z mapami chce kombinować bo mówi że może sterownik padł. Za wszelkie pomysły podpowiedzi z góry thx. Jeżeli wam co kolwiek przychodzi do głowy piszcie. A jeszcze jedno jak zawoziłem tigre do tego 2 mechanika to odpaliła normalnie (bo wcześniej ją dławiło do momentu wyłączenia ssania) i do momentu gdy sie nie zagrzała jechała jakby nic ją nie bolało i komputer żadnych błędów nie wskazuje.

 

P.S

Dzisiaj przypomniałm sobie że to też może być dla was jakaś wskazówka na tych wolnych obrotach bieg jałowy silnik chodzi jak "traktor" chodzi mi o to ze z wydechu wydobywają się takie bulgnięcia jakby silnik chodził na 2 cylindry, jak się doda gazu to normalnie jak spada na jałowe obroty to powtórka nie ważne czy idzie na gazie czy benzynie.

Edytowane przez mazurek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności