Skocz do zawartości

Jaki komputer do Asrty F 1.6 8V


Gość Nosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją Astrą 1,6 8V rocznik, prawdopodobnie 94 (małe świece, cewka zapłonowa- Moduł QUAD) bo w papierach 97 składak :/

Wyskakuje błąd 93, 13, 43 i 44

Sonda lambda jest nowa, moduł QUAD zamieniony (używany i zaczynam mieć wątpliwości czy sprawny bo nie chce przerzucić na LPG nawet w trybie awaryjnym), wszystko działa tylko nie ma prądu na wtrysku (gdy zaleje się benzyny do gardzieli, odpala), padło podejrzenie na komputer.

I teraz pojawia się problem bo komputer też jest już drugi (mechanik "magik" powiedział, że padł komputer i podmienił mi od Corsy 1.2 ale obudowę zostawił od mojego teoretycznie 1.6) mam niebieskie wtyczki a na obudowie oznaczenia 16172059 ZG GM Made in U.K. pod kodem kreskowym na obudowie *862059LB30631362* a pod kodem kreskowym na wtyczce, podobno tej z Corsy 1.2 jest *6280MG108074277*

 

Szukam po allegro komputera do Astry i wszędzie jest oznaczenie UT na niebieska wtyczkę i PH na czarną (znalazłem też GB i GC ale podejrzewam, że to do Astry G).

Natomiast mojego ZG nie ma... zaczynam mieć wrażenie, że ten ZG to przeszczep zrobiony u poprzedniego właściciela z innego samochodu (ja mam go dopiero od 9.000km i cały czas zapala się kontrolka "chek" na LPG i Pb a auto pali ok 8Pb, na LPG nie jeżdżę choć jak zrobiłem test to brała 15l LPG/100 :/

 

Dodam jeszcze że, na starym QUAD i kompie z Corsy po podłączeniu do laptopa i usunięciu błędów samochód odpalił ale wyskakiwał błąd 93 więc wymieniłem QUAD i lambdę. zrobiłem 500km i samochód zgasł... czyli powtórzył się problem, który wystąpił na starym komputerze, module i sondzie... nie mam już siły... może ktoś z Was wymyśli przyczynę awarii...

 

Z góry dziękuję ;-)

Edytowane przez Nosiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności