Skocz do zawartości

Gdzie spawać w Wawie?


Gość nuanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie do końca wiem czy ten post powinien być tu ale zaryzykuję.

Jestem od niedawna wąłścicielem kadzia w budzie sedana i silniczkiem 1.3 z 88r. Po pierwszym zakupie części i drobnych naprawach - zakochałem się w tym autku.

Kupiłem dość okazyjnie bo buda była w super stanie, środek rewelacja jak na ten wiek. Wystarczy dobrze poczyścić i będzie miodzio.

Ale...

Dziś wymieniałem bębny więc była okazja dobrze się przyjrzeć od spodu. I tu już nie jest tak super. Owszem antykorozja była kiedyś kładziona na to autko, ale swoje lata przecież ma. Najpilniesze do zrobienia to spawanie (wymiana) okolicy prawego wachacza i z tyłu podłużnice (tu nie jest tak tragicznie)

 

I teraz pytanie- Gdzie w Warszawie (może ktoś wie) jest dobry fachura który ze mnie skóry nie zedrze i ladnie mi spód pospawa i zakonserwuje?

I drugie pytanie (wybaczcie częściowemu laikowi) czy do takiego przedsięwzięcia trzeba będzie calutką furę rozebrać?

 

Licze, że ktoś odpowie, pomoże, pokieruje

Z góry Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej trzeba bedzie wyciagac siedzenia,kanape i sciagnac wykladzine...co do kosztu to zalezy gdzie zrobisz. Nie oddawaj do warsztatu bo Cie niezle skasuja...Najlepiej komus kto robi ,,domowo''po godzinach pracy. Progi,nadkola i tylne blotniki masz zdrowe??

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddawaj do warsztatu bo Cie niezle skasuja...Najlepiej komus kto robi ,,domowo''po godzinach pracy

dokładnie i w warsztatach często nie chce im się takich rzeczy robić. Znajdź jakiegoś majstra ze spawarką ;)

Jeżeli podłużnice z tyłu na samym końcu to wystarczy uprzątnąć bagażnik, a do spawania okolic wahacza przedniego wystarczy zwinąć wykładzinę od przodu do miejsca gdzie będzie spawane (wyjmowanie siedzeń i kanapy to raczej nie koniecznie -chyba że będzie coś spawane w miejscach pod nimi). W mojej byłej asconie temat spawania przerobiłem kilka razy (raz nawet koło butli z gazem). Kolega spawał a ja siedziałem w kabinie z mokrą szmatą i co jakiś czas tylko przygaszałem drobne "pożary" - to tylko lakier w miejscach spawania się zapalał i tyle, a miejsce spawania od butli oddzieliłem blachą.

Ogólnie jeżeli coś będzie spawane do podłogi to wystarczy odsunąć wykładzinę w miejscu spawania i pilnować żeby się lakier nie palił (przygaszać).

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i w warsztatach często nie chce im się takich rzeczy robić. Znajdź jakiegoś majstra ze spawarką ;)

Jeżeli podłużnice z tyłu na samym końcu to wystarczy uprzątnąć bagażnik, a do spawania okolic wahacza przedniego wystarczy zwinąć wykładzinę od przodu do miejsca gdzie będzie spawane (wyjmowanie siedzeń i kanapy to raczej nie koniecznie -chyba że będzie coś spawane w miejscach pod nimi). W mojej byłej asconie temat spawania przerobiłem kilka razy (raz nawet koło butli z gazem). Kolega spawał a ja siedziałem w kabinie z mokrą szmatą i co jakiś czas tylko przygaszałem drobne "pożary" - to tylko lakier w miejscach spawania się zapalał i tyle, a miejsce spawania od butli oddzieliłem blachą.

Ogólnie jeżeli coś będzie spawane do podłogi to wystarczy odsunąć wykładzinę w miejscu spawania i pilnować żeby się lakier nie palił (przygaszać).

 

Tak podłużnice tylne to tylko kosmetyka. Pasy i przedni i tylny spoko. Progi zrobię tak raczej na wszelki wypadek, nadkola i błotniki rewelka dwie malutkie purchle rudej (zdrapywalem i jest spoko). Przedni błotnik lewy do wymiany ale to mozna samemu.

A znacie jakiegoś speca co by mi to zrobił? Będę wdzięczny za namiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności