Skocz do zawartości

Montaż osłony pod silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem spodnią osłonę pod silnik do Corsy D. Mam model pięciodrzwiowy z 2008 roku, wersja 1,2.

Niestety montaż osłony nie powiódł się. Sądziłem że to kwestia 4 śrub i po kłopocie.

Ale osłona sprawia wrażenie jakby była nie od tego modelu. Lecz niestety jest od tego.

Może ktoś już z kolegów przebrnął przez ten temat i jest w stanie udzielić mi jakiś sensownych wskazówek.

Kontakt z dwoma serwisami Opla też nie wniósł niczego sensownego do tego tematu.

Zastanawiam się czego mi brakuje... może kluczem do sukcesu jest dodatkowa boczna osłona???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem do sukcesu

sa punkty mocowan

wkladane w sanki czyli to na czym trzyma sie silnik i zawieszenie

sa to odpowiednie blaszki i sruby do nich

zapytaj o zestaw montazowy oslony silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wraz z osłoną zakupiłem te blaszki i stosowne śruby.

Problem polega na tym że otwory w które można wcisnąć blaszki montażowe

są w zupełnie innych miejscach niż otwory w osłonie.

Wygląda to tak, jakbym miał osłonę od innego auta.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to jest jeden typ tej osłony. Więc innej nie ma.

Po 2008 roku (modelowym) Opel wprowadził w podwoziu pewne modyfikacje by ułatwić montaż tej osłony.

Tylko zapomniał że do 2009 roku trochę sztuk wypuścił. A osłonę sprzedaje w jednej wersji.

Sądziłem że może jest jakiś specjalny zestaw montażowy dla tych modeli... ale nic się nie dowiedziałem.

Kicha... tylko Opel mógł coś takiego ukręcić. Aż trudno się śmiać.

Edytowane przez Jarbol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Czy ktoś z szanownych kolegów znalazł rozwiązanie na powyższy problem.

W tym roku zakupiłem podobną Corsę D z IX 2007r i mam taki sam przypadek co kolega Jarbol.

W znajomym warsztacie powiedziano mi tylko, że prawdopodobnie w moim modelu nie było oryg. osłony środkowej tylko boczne.

Niestety nigdzie nie znalazłem potwierdzenia w/w tezy.

W dodatku u mnie od strony kierowcy nie ma bocznej osłony, choć po śladach sądzę, że byłam wcześniej. NIestety w necie nie mogę znaleźć żadnej wzmianki, gdzie mógłbym taką nabyć. Są tylko te po prawej stronie (od pasażera), ale tą akurat mam.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez liberek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO opla

to jedno z miejsc gdzie mozna kupic oslony

drugie bardziej popularne to allegro

 

tylko tam przewaznie sa zamienniki

ktore wlasnie nie pasuja idealnie w miejsca fabryczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Krzysiek1aa

Ja to załatwiłem inaczej, też kupiłem na alegro osłone z kompletem blaszek i też nie pasowało, ale te szersze śruby pasują na 2 śroby od sanek, wykreciłem je wkręciłem szpilki od góry je skontowałęm przykręciłem tą belke co trzymały i następną podkładke z nakrętką przykręciłem pokrywe żeby podczas wymiany oleju nie było problemu a przud przykreciłem na tych wkręytach z zestawu wkreciłęm to w tą aluminiową belke juz 3 miesiące chula

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności